۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
تاریخ انقضای «در خانه بمانیم» تمام نشده است

نورنیوز نوشت: درست است که بنا به مصالح اقتصادی و معیشتی بسیاری از کسب‌وکارها بازگشایی‌شده اما تاریخ انقضای«در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که کرونا در خیابان‌های شهر جولان می‌دهد و آمار روزانه از ابتلای افراد جدید و یا مرگ افراد مبتلا به‌صورت رسمی توسط وزرت بهداشت اعلام می‌شود و امروز آمار مرگ براثر کرونا در کشورمان از 6000 نفر فراتر رفته است.

نگاهی به شلوغی بازارها، پارک‌ها و خیابان‌ها نشان می‌دهد بسیاری تصور می‌کنند پیک ابتلا به کرونا تمام‌شده یا سیستم ایمنی آنها به حدی قوی است که آنان را در برابر ابتلا به کرونا بیمه می‌کند؛ به همین جهت خرید، تفریح و کار را به سلامت خود ترجیح می‌دهد. درحالی‌که اولین و مهم‌ترین توصیه کارشناسان و پزشکان متخصص، فاصله‌گذاری اجتماعی است که با در خانه ماندن به ایمن‌ترین شکل ممکن اجرا می‌شود.

درست است که بنا به مصالح اقتصادی و معیشتی بسیاری از کسب‌وکارها بازگشایی‌شده اما تاریخ انقضای«در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که کرونا در خیابان‌های شهر جولان می‌دهد و آمار روزانه از ابتلای افراد جدید و یا مرگ افراد مبتلا به‌صورت رسمی توسط وزرت بهداشت اعلام می‌شود و امروز آمار مرگ براثر کرونا در کشورمان از 6000 نفر فراتر رفته است.

تاریخ انقضای «در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده با انفجار کرونا در خوزستان روبه‌رو شویم و مازندران را هم باید دریابیم؛ چراکه آمار بیماران کرونایی در مازندران پس از حدود یک ماه روند نزولی، بار دیگر طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی این استان، روند افزایشی به خود گرفته و تعداد بیماران جدید بستری از آمار ترخیصی‌ها پیش افتاده است. فقط به این دلیل که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنیم.

تاریخ انقضای «در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که جهان باید برای موج دوم و سوم کروناویروس آمادگی کسب کند، چراکه در کشورهایی با بهترین سیستم خدمات درمانی و مراقبتی هم این ویروس به بحران تبدیل‌شده است.

تاریخ انقضای «در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که طرح ترافیک همچنان در تهران اجر نمی‌شود و از شنبه 13 اردیبهشت استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اجباری می‌شود و ماسک و دستکش در ورودی ایستگاه‌های مترو و اتوبوس به‌رایگان و یا با ارزان‌ترین قیمت میان مسافران توزیع می‌شود.

تاریخ انقضای «در خانه بمانیم» تمام نشده است، نشان به آن نشان که زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، مساجد و اماکن زیارتی، مشخص نشده و هرگونه خبری مبنی بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از 13 اردیبهشت تکذیب شده و قرار است بازگشایی اماکن مذهبی در چارچوب طرح فاصله‌گذاری هوشمند، به‌صورت مرحله‌ای و تدریجی با رعایت شروط و احتیاط‌ در زمان دیگری اجرایی شود.

هموطن! هر آن امکان دارد پا به عصری بگذاریم که به دو دوره قبل از کرونا و پس از کرونا تقسیم می‌شود، ممکن است دانش تولید واکسن یا دارو و همچنین تولید انبوه آن به درازا بکشد، بیایید قبل از آنکه کرونا در هر خانواده‌ای داغی به دل‌ها بگذارد مهارش کنیم، بیایید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز شستشوی منظم دست‌ها به مسئولین بهداشت و درمان کمک کنیم هر چه زودتر شر این ویروس را از سرِ زمین کم کنند. بیایید بیشتر خودمان و اطرافیانمان را دوست داشته باشیم و برای سلامتی یکدیگر «در خانه بمانیم».

۴۷۴۷

کد خبر 1383850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =