۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
تصمیم مهم AFC برای سرانجام لیگ قهرمانان آسیا

نشریه اماراتی خبر داد کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی پیشنهاد جدیدی است تا تمام بازی های لیگ قهرمانان را به صورت تک بازی و به صورت متمرکز برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشریه «الاتحاد» امارات خبر داد بعد از اعلام شیخ سلمان، رئیس AFC بررسی ها و گفت و گوها برای ازسرگیری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 ادامه دارد.

یک منبع رسمی خبر داد فشارها روی کنفدراسیون فوتبال آسیا زیاد شده تا بقیه بازی ها را به صورت تک بازی برگزار کند تا لطمعه ای به بازی های لیگ های داخلی وارد نشود. مخصوصا اینکه در منطقه غرب آسیا بسیاری از فدراسیون ها اعلام کردند از ماه آگوست(مرداد) بازی های لیگشان را از سر می گیرند باعث شده تا AFC به این پیشنهاد به صورت جدی فکر کند.

برگزاری بازی ها به صورت متمرکز به میزبانی یک کشور در این پیشنهاد جدید علاوه بر بازی های مرحله گروهی بلکه برای بازی های مراحل بعد نیز اجرایی شود. یعنی ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 به صورت تک بازی و بدون برگزاری بازی های رفت و برگشت در یک کشور برگزار شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از برگزاری مسابقات مرحله گروهی در ابتدای ماه آگوست(11 تا 17 مرداد) به صورت متمرکز در یک کشور استقبال کرده است. البته شرط برگزاری بازی ها به صورت متمرکز و تک بازی مشروط به آمادگی باشگاه های فوتبال حاضر در این مسابقات است.

بنا به این سیستم جدید قرار شده بازی رفت و برگشت لغو شده و تمام بازی ها به صورت تک بازی به میزبانی کشوری بی طرف یا دخیل در این بازی ها برگزار شود. با سیستم جدید بازی های مرحله گروهی در ماه آگوست(مرداد) و بازی های مرحله یک چهارم در ماه سپتامبر(شهریور) و بازی های مرحله نیمه نهایی در ماه اکتبر(مهر) برگزار شود.

256 43

کد خبر 1383953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =