اتمام بزرگراه بیجار-دیواندره نیازمند ۱۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: عملیات احداث چهار خطه بیجار-دیواندره به عنوان یک طرح اولویت دار در تسریع ترافیک استان به سمت مرکز کشور بوده و اتمام آن نیازمند یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمد صدیق ثابتی از ادامه عملیات احداث چهار خطه بیجار - دیواندره خبر داد و اظهار داشت: این مسیر به طول ۵۵ کیلومتر از جمله مسیرهای مهم استان در هدایت ترافیک استان‌های شمال و مرکز کشور به سمت شهرهای مرزی بانه، مریوان و مرزهای باشماق و سیران بند است.
وی افزود: ارتقای آن به چهار خطه در سه قطعه در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که قطعه یک آن به طول پنج کیلومتر با پیشرفت ۹۷ در صدی در شرف اتمام است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: قطعه دوم آن با۱۰ کیلومتر طول ۵۰ درصد پیشرفت دارد و قطعه سوم نیز با چهار کیلومتر طول از ۲۰ درصد پیشرفت برخوردار است.
ثابتی از صرف ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای این بزرگراه تاکنون در هر سه قطعه خبر داد و یادآور شد: برای بهره برداری و اتمام این طرح یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر لازم است.
وی تاکید کرد: کاهش هزینه های استهلاک، کاهش مصرف سوخت وصرفه جویی در زمان، ازدیاد ایمنی تردد، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و ارتقای شاخص های برخورداری از راه مناسب و بزرگراهی در استان از اهداف احداث این راه است.

۴۶

کد خبر 1384062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =