۱۳ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
صدای سکته مغزی را در دوران کرونا بلندتر بشنویم

انجمن سکته مغزی ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن دعوت از همگی مردم برای حمایت از "پویش صدای سکته مغزی "، عنوان کرده: زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.

به گزارش خبرآنلاین، در بیانیه‌ آمده است:  دورانی سخت و تجربه‌ای دردناک پیش روی جهان است. بحرانی که همه دنیا را غافلگیر کرد و نشان داد که هنوز طبیعت قدرت آن را دارد که نیروی علم و تکنولوژی بشر را به چالش جدی بکشد.

انجمن سکته مغزی در کنار دیگر انجمن‌های علمی و مردم نهاد کشور، تمام تلاش خود را در این دوران سخت و پر التهاب بیماری کرونا به کار گرفته تا سلامت بیماران برقرار شود. در همین راستا با وجود اولویت قطعی بر درمان کرونا، مراقبت از بیماران دیگر را نباید فراموش کنیم.

متاسفانه در طی این مدت شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی خواسته یا ناخواسته، چشم پوشی کرده‌اند و این امر باعث افزایش عوارض و ناتوانی‌های ناشی از سکته مغزی در این بیماران شده است. نکته شایان توجه گزارشات نگران کننده از نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی بخصوص در افراد جوان است.

حال که به همت وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی در طی ۳ سال اخیر پیشرفت شایانی در درمان بیماران سکته مغزی صورت گرفته است، حیف است که این نهال نوپا در سیلاب سهمگین کرونا پژمرده و نحیف شود.

در این میان انجمن سکته مغزی ایران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات کادر درمانی کشور، اعلام می‌دارد همکاران ما در حیطه درمان سکته مغز ی، شبانه‌روز آماده پذیرش بیماران سکته حاد مغزی می‌باشند. درمان بیماران سکته حاد مغزی را فراموش نمی‌کنیم، هرچند کرونا را هم شکست می‌دهیم.

در پایان این بیانیه انجمن سکته مغزی ایران از همگی دعوت کرده تا با حمایت از "پویش صدای سکته مغزی " زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1384121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =