۱ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
دستگیری دو دست فروش کلاهبردار در مترو تهران

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس پلیس مترو از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای که به شیوه خاص و در نقش دست فروش از مسافران مترو کلاهبرداری می‌کردند خبر داد.

سرهنگ سعید عطاالهی گفت: چندی قبل مردی با مراجعه به پلیس مترو اظهار داشت که از سوی یک دست فروش هدف کلاهبرداری قرار گرفته و به بهانه فروش یک کالای ۱۰ هزار تومانی اقدام به برداشت ۲۱۰ هزار تومانی از حساب وی کرده است.

وی افزود: ماموران با تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که کلاهبرداران با شیوه‌ای خاص و در نقش یک دست فروش اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

این مقام پلیسی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد مرد دست فروش زمانیکه خریدار کارت بانکی اش را در اختیار وی قرار می‌دهد، دست فروش بعد از کشیدن کارت بانکی به دستگاهش ادعا می‌کند که سیستم قطع است و در ادامه از یک دست فروش دیگر که در نزدیکی اش حضور دارد می‌خواهد که از دستگاه او استفاده کند که بعد از کشیدن کارت روی دستگاه پوز همدستش عنوان می‌کند که دستگاه پوز خودم متصل شد و کارت را روی دستگاه خودش می‌کشد و بعد از وارد کردن مبلغ رمز کارت را از خریدار می‌پرسد که خریدار نیز با صدای بلند رمز دوم را اعلام می‌کند و مرد دست فروش رسید بانکی را در اختیار مشتری با همان مبلغ ۱۰ هزار تومان را در اختیار مسافر مترو قرار داده و سپس از محل دور می‌شود.

رییس پلیس مترو تهران ادامه داد: مسافر مترو بعد از رفتن ۲ مرد دست فروش و رسیدن به ایستگاه بعدی وقتی پیامک بانکی به دستش می‌رسد مشخص می‌شود که مبلغ ۲۱۰ هزار تومان از حساب وی برداشت شده است.

سرهنگ عطاالهی گفت: در بررسی‌ها مشخص شد که در زمانیکه دست فروش اول ادعا می‌کند دستگاهش متصل شده همدستش مبلغ خود را وارد کرده و زمانیکه خریدار رمز کارتش را اعلام می‌کند در یک لحظه هر دو دست فروش رمز را وارد کرده و یکی رسید جنس فروخته شده را تحویل می‌دهد و دیگری مبلغی را که خودشان می‌خواهند برداشت کنند وارد کرده و حساب را خالی می‌کنند.
وی ادامه داد: با افزایش این پرونده‌های کلاهبرداری تحقیقات به صورت ویژه آغاز شد و در بررسی تصاویر دوربین مداربسته چهره یکی از سارقان سابقه دار که در گذشته نیز دست به کلاهبرداری زده بود به دست آمد و مسیر دیگری نیز ماموران از رسید پول دستگاه پوز دست فروش موفق به شناسایی شماره سریال دستگاه شده و از این طریق صاحب آن را شناسایی کردند.

رییس پلیس مترو تهران افزود: صاحب دستگاه پوز در عملیات پلیسی دستگیر شد که ادعا کرد دستگاه را به فرد دیگری اجاره داده است که در ادامه همدست وی دستگیر شد و متهمان که در نقش دست فروش در مترو تهران اقدام به کلاهبرداری کرده بودند به برداشت غیرمجاز ۵۰ میلیون ریالی از ۱۰ مسافر مترو اعتراف کردند.

سرهنگ عطاالهی با بیان اینکه کلاهبرداران پس از دستگیری به دستور مقام قضایی روانه زندان شدند به مردم توصیه کرد: از زمان خرید و استفاده از دستگاه پوز خودتان کارت را کشیده و رمز کارت را وارد نمایید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که اقلامی که در مترو فروخته می‌شود کیفیت کم تری دارند.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1384122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =