۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
جشنواره ادبی آفتابگردان تمدید شد

دبیر جشنواره ادبی آفتابگردان از تمدید مهلت ارسال اثر برای شرکت در این‌جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داوود ملکی صیدآبادی دبیر اولین‌دوره جشنواره ادبی آفتابگردان (ویژه موضوعات سالمندی) گفت: «مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۱۵ مرداد تمدید شده است.»

او افزود: «با عنایت به این‌که موضوع سالمندی از موضوعات بسیار مهمی است که اگر مورد توجه ویژه قرار نگیرد، قطعا به مساله و یا حتی معضل سال‌های آینده کشور تبدیل خواهد، این‌جشنواره توسط بنیاد فرهنگ‌سالمندی برنامه‌ریزی شده و با حمایت موسسه خانه‌کتاب و اداره کل سلامت شهرداری تهران در حال اجرا است.»

این‌داستان‌نویس در ادامه گفت: «با شیوع بیماری کرونا، متاسفانه بسیاری از برنامه‌های فرهنگی کشور تحت‌الشعاع حواشی این‌مساله قرار گرفت که جشنواره ادبی آفتابگردان هم جزء همین برنامه‌ها بود. بنابراین شورای سیاستگذاری جشنواره به این‌نتیجه رسید که برای بالابردن سطح مشارکت جامعه ادبی در این‌جشنواره و همچنین جلب توجه افکارعمومی مردم به این‌بخش، مهلت دریافت آثار را تا ۱۵ مرداد تمدید کند.»

ملکی درباره جوایز این‌جشنواره گفت: «همان‌طور که پیش‌تر نیز اطلاع‌رسانی شده، آثار این‌جشنواره در ۴ قالب داستان‌کوتاه ۳ هزار کلمه‌ای (هر نویسنده حداکثر ۲ اثر)، داستانک و کاریکلماتور (هر نویسنده حداکثر ۳ اثر) و خاطره‌نویسی سالمندان (۴ هزار کلمه. هر نویسنده یک اثر) طراحی شده است. اسامی هیئت داوران جشنواره نیز به زود اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

علاقمندان می‌توانند آثار خود را در وب‌سایت بنیاد فرهنگ سالمندی بارگذاری کنند.

۲۵۸۲۴۵
کد خبر 1384147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =