هجوم ملخ‌، شرکت‌های دانش‌بنیان را به معاونت ریاست جمهوری کشاند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از فناوران برای ارائه طرح‌های دانش بنیان غیرشیمیایی برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در مزارع جنوب کشور دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هجوم ملخ از جمله آفت‌هایی است که به دلیل بروز خشکسالی موجب ایجاد خسارت در مزارع و عرصه‌های کشاورزی کشور می‌شود. مقابله با این آفت از طریق روش‌های نوین و غیرشیمیایی می‌تواند مزایایی را نسبت به روش‌های شیمیایی در برداشته باشد.

مقابله با ملخ با استفاده از روش‌های غیرشیمیایی دارای مزایای متعدد زیست محیطی است. بر این اساس شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دعوت شده‌اند تا طرح‌های خود را برای مقابله با آفت ملخ با استفاده از روش‌های غیر شیمیایی ارسال کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با ایجاد ارتباط میان شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌ها  و بخش‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ، در جهت رفع مشکلات گام بردارد، برقراری این ارتباط می‌تواند به ارائه پاسخ‌های فناورانه به برخی مشکلات، نظیر هجوم ملخ‌ها بیانجامد، علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های خود ر در این زمینه  به آدرس جیمیل Farakhan.isti@gmail.com  ارسال کنند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1384416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =