ویژه برنامه سوگواره درگذشتگان خراسانی کرونا برگزار شد

ایرنا نوشت ؛ ویژه‌برنامه سوگواره درگذشتگان بیماری کرونا همزمان با شب سالگرد وفات حضرت خدیجه (س) با هدف تسلی خاطر بازماندگان و همدردی عمومی با آنان از صدا و سیمای خراسان رضوی و رادیو زیارت پخش شد.

محدودیتهای پیشگیرانه ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه و مدیریت بیماری کرونا در طول دو ماه اخیر موجب شده امکان برپایی اجتماعات ترحیم و سوگواری برای بازماندگان شهروندانی که عزیزی را بخاطر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند میسر نباشد. محدودیت ناگزیری که بر داغ بازماندگان جانباختگان بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا افزوده است.

صدا و سیمای استانی خراسان رضوی به همین خاطر دست‌اندرکار ابتکار تهیه و پخش ویژه‌برنامه‌هایی به منظور همدردی عمومی با آن دسته از خانواده‌های خراسانی شد که عزیزی را در پی شیوع بیماری کرونا از دست داده‌اند. 

بر این اساس در  ویژه‌برنامه‌ای با عنوان "بانوی آفتاب" دیشب از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی همزمان با وفات خدیجه کبری (س) سعی شد طی "گفتگو با کادر درمان، راه‌اندازی پویش همگانی قرائت سوره الرحمان و آل یاسین و نیز مداحی و گفتگو با خانواده درگذشتگان" با شهروندان داغدار از بیماری ویروسی همه‌گیر رونا در این استان همدردی شود.
بطور همزمان در شب سالگرد وفات حضرت خدیجه کبری (س) صدای خراسان رضوی نیز ویژه‌برنامه‌ای با عنوان  "ایران  همدل" را با همین هدف روز آنتن برد که شامل بخشهای "پویش ختم قرآن و گفتگو با کادر درمانی" در این استان بود.

همچنین رادیو سراسری زیارت ویژه‌برنامه دیگری را با هدف همدردی با خانواده‌هایی که در خراسان رضوی عزیزی را بخاطر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده‌اند شامل "ارتباط با قم و قرائت زیارت امام رضا (ع)" برای عموم مردم پخش کرد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۷ هزار و ۴۲۴ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان شش هزار و ۲۰۳ را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۷۸ هزار و ۴۲۲ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان سه میلیون و ۴۱۴ هزار و ۹۳۸ نفر را بیمار کرده و جان ۲۳۹ هزار و ۷۹۲ نفر را در کشورهای مختلف گرفته است.

46

کد خبر 1384426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =