استاندار بوشهر: منابع دریافتی بانک‌های استان بوشهر در توسعه استان استفاده شود

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم بانک‌ها در عرصه اقتصاد و اشتغال گفت: در این راستا منابع دریافتی بانک‌ها در توسعه استان بوشهر استفاده شود و بسیج امکانات در عرصه ایجاد اشتغال و رونق و جهش تولید امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر ، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بااشاره به ضرورت تحقق شعار سال«جهش تولید» اظهار داشت: از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی انتظار می‌رود با یک روحیه جهادی به‌عنوان یک تکلیف دینی زمینه جهش تولید را در بخش‌های مختلف تولیدی و اقتصادی استان فراهم کنند.

وی با تاکید بر نقش مهم  تحقق جهش تولید در ناکام گذاشتن اهداف دشمنان بیان کرد: با توجه به اینکه دشمن روی اقتصاد کشور برای ضربه زدن تمرکز کرده، در ادامه سیاست‌های سال‌های اخیر در عرصه اقتصاد،امسال هم به‌نام جهش تولید از سوس رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است.

استاندار بوشهر ظرفیت  استان در زمینه جهش تولید استانی را بسیار مستعد دانست و خاطر نشان کرد: حوزه کشاورزی یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم استان برای تحقق شعار جهش تولید است که با همکاری بانک‌های عامل، دستگاه‌های اجرایی مرتبط به بخش خصوصی می‌توان به تحقق شعار جهش تولید امیدوار بود.

گراوند با تاکید بر این نکته که جهش تولید نباید در پیچ و خم‌های اداری متوقف شود گفت: در این راستا دستگاه‌های اداری و بانک‌های عامل نهایت همکاری را برای تسریع در اجرای واحدهای تولیدی به کار ببندند.

وی با اشاره به ارتقا رتبه استان در زمینه رونق تولید خاطرنشان کرد: ارتقا رتبه استان در زمینه رونق تولید ماحصل همکاری و همدلی دستگاههای اجرایی بوده هر چند تعداد واحدهای تولید استان در مقایسه با سایر استانهای کشور کمتر است اما با همکاری خوب مدیران و واحدهای تولیدی شاهد جهش در رونق تولید استان بودیم.

 گراوند از افرایش ارتقاء رتبه استان بوشهر در عرصه رونق تولید خبر داد و تصریح کرد: ارتقا رتبه استان  بوشهردر رونق تولید با روحیه جهادی و همدلی مدیران اتفاق افتاده و آمار منتشر هم بر اساس گزارش ملی بوده که اعلام شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم بانک‌ها در عرصه اقتصاد و اشتغال گفت:در این راستا  منابع دریافتی بانک‌ها در توسعه استان بوشهر استفاده شود و بسیج امکانات در عرصه ایجاد اشتغال و رونق و جهش تولید امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.

گراوند با بیان اینکه بانک‌ها در تحقق جهش تولید نقش مهمی دارند افزود: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اعتباری به بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی باید همه امکانات بسیج کنند تا به از آسیب وارد شدن به اقتصاد و اشتغال جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه اجرای آب شیرین‌کن سیراف با تسهیلات اعتباری بانک‌ها تسریع می‌شود تصریح کرد: در این راستا 100 میلیارد تومان از طریق بانک‌ها برای تسریع در اجرای این پروژه تزریق می‌شود.

استاندار بوشهر  با تاکید بر توجه به  روستاها به عنوان کانون توسعه گفت: برای تحقق جهش تولید در استان ضمن بالا بردن بهره‌وری ، به کانون‌های تولید که روستاها هستند هم بایدتوجه ویژه‌ای شود.

گراوند با تاکید بر معرفی ظرفیت‌های استان بوشهر، از همکاری و تلاش اصحاب رسانه و صدا و سیمای بوشهر برای معرفی  امکانات و ظرفیت‌های تولیدی استان قدردانی کرد.

46

کد خبر 1384431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =