توئیت واعظی به زبان ترکی بعد از تماس تلفنی با وزیر تجارت ترکیه

رییس دفتر رییس‌ جمهور در توئیتی به زبان ترکی تاکید کرد: سیاست حسن همجواری و منافع مشترک روابط دو کشور بزرگ ایران و ترکیه را تقویت کرده است.

÷به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی‌اش در توئیتر نوشت: در برابر کووید 19 باید برنامه‌های همکاری گسترش یابد. در گفتگوی تلفنی با وزیر تجارت ترکیه، افزایش همکاری‌های تجاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت. سیاست حسن همجواری و منافع مشترک روابط دو کشور بزرگ ایران و ترکیه را تقویت کرده است.

تماس تلفنی واعظی با وزیر تجارت ترکیه 

 "محمود واعظی" روز دوشنبه در تماس تلفنی با خانم "رخسار پکجان" وزیر تجارت ترکیه با اشاره به شرایط حاکم بر اقتصاد منطقه و جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا، ضرورت از سرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل جاده ای دو کشور با رعایت کامل مقررات و اصول بهداشتی با هدف توسعه روابط تجاری را مورد اشاره قرار داد.

 واعظی توسعه و گسترش همکاری های ریلی را موجب رونق توسعه و تجارت دو کشور دانست و با بیان اینکه افزایش کالاهای بیشتر در موافقتنامه تجارت ترجیحی از سوی دو طرف درحال بررسی است، افزود: باید تلاش کنیم با توسعه همکاری های ریلی و همچنین ازسرگیری تبادلات مرزی و حمل و نقل جاده ای، همکاری های تجاری و فعالیت بازرگانان دو کشوربیش از پیش افزایش یابد.

رییس دفتر رییس جمهوری همچنین با اشاره به دستاوردهای ارزشمند بدست آمده در ایران از سوی پزشکان و شرکت های دانش بنیان و مراکزعلمی، پزشکی و تحقیقاتی در زمینه مقابله با ویروس کرونا برای انتقال این تجربیات و دانش به کشور ترکیه اعلام آمادگی کرد.

ایران عملکرد موفقی در مقابله با کرونا داشته است

وزیر تجارت ترکیه نیز در این تماس تلفنی از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی دو کشور در شرایط بحران اقتصادی ناشی از کرونا در کشورها را مورد تاکید قرارداد و افزود: تجارت با ایران از طریق خطوط ریلی در حال انجام است و به دنبال گسترش آن هستیم و همچنین تلاش می‌کنیم تبادلات تجاری از مسیر حمل و نقل جاده ای نیز با رعایت مقررات بهداشتی از سرگرفته شود.

خانم "رخسار پکجان"  با اشاره به تمایل آنکارا برای توسعه و تعمیق روابط با ایران بویژه در زمینه تجارت و اقتصاد، افزود: آماده همکاری با ایران هستیم و امیدواریم با اجرایی و عملیاتی شدن توافقات قبلی دو کشور شاهد گسترش این همکاری‌ها باشیم.

وزیر تجارت ترکیه همچنین با اشاره به تماس مقام های بهداشتی دو کشور برای استفاده از تجربیات مقابله با ویروس کرونا، گفت: ایران عملکرد موفقی در مقابله با کرونا داشته و علاقمندیم از تجربیات این کشور در این زمینه استفاده کنیم

217217

کد خبر 1384645

برچسب‌ها