۴۳ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
آخرین وضعیت کرونا در تهران

تسنیم نوشت: فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با بیان اینکه وضعیت در تهران ناپایدار و شکننده‌ است، گفت: در تهران هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم؛ در نشستی که با مدیرعامل اتوبوسرانی تهران داشتیم قرار شد زیرساخت‌های خود را برای ارائه ماسک آماده کنند.

علیرضا زالی با بیان اینکه شرط ادامه مسیر برای بازگشایی مشاغل رعایت دقیق پروتکل‌ها است، اظهار کرد: افرادی که کسب و کار خود را آغاز کرده‌اند در سامانه تعهد داده‌اند و بر اساس آن تعهد در قبال بازگشایی مشاغل خود مسئول‌ هستند.

وی افزود: امروز نشستی با حضور معاونت‌های بهداشتی سه دانشگاه داشتیم که در آن قرار شد نظارت‌ها دقیق‌تر شود؛ گستردگی قابل توجهی در تهران نسبت به سایر استان‌ها داریم و تهران می‌تواند شرایط بسیار شکننده‌ای داشته باشد.

زالی ادامه داد: در تهران هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و شرایطی که بتوانیم به یک ثبات قطعی برسیم را نداریم؛ وضعیت در تهران مانند سایر کلانشهرها ناپایدار و شکننده‌ است و با هرگونه تغییر رفتار و عدم اعمال پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم در تهران وضعیت بسیار نگران‌کننده‌ای را شاهد باشیم.

وی در واکنش به این مسئله که تنها ۶۲ درصد تهرانی‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، متذکر شد: آمار ۶۲ درصد در مقابل ۸۰ درصد میانگین کشوری آمار خوبی نیست و تغییر رفتار مردم در تهران بعد از یک دورۀ ۱۴ روزه در میزان مراجعان قابل مشاهده خواهد بود.

زالی درباره حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: در نشستی که با مدیرعامل اتوبوسرانی تهران داشتیم قرار شد زیرساخت‌های خود را برای ارائه ماسک آماده کنند؛ در مترو تعداد افرادی که از ماسک استفاده می‌کنند رو به افزایش است اما ۱۰ درصدی از مسافران نیز از ماسک استفاده نمی‌کنند که این ۱۰ درصد در کل مسافران، آمار قابل توجهی را شامل می‌شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1384724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدی IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  20 1
  مردم نون شب ندارند بخورند و هزینه تهیه اقلام بهداشتی مثل ماسک و مواد شستشو بالاست، متاسفانه نهادهای مسوول هم از وضعیت موجود سوء استفاده و کاسبی می کنند، یک ماسک ساده را ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان می فروشند، وظیفه دولت فقط صدور دستورالعمل نیست، باید اقلام بهداشتی را رایگان در اختیار مردم قرار دهد،
 • محسن IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  11 3
  اطلا رسانی و پیگیری از طریق صدا وسیما و تاکید بسیار از خطرات میتواند موثر باشد
 • سحر IT ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  8 4
  ماسک جراحی خریدم ۲۰۰ هزار پک ۱۰۰ تایی . خوب قیمتو پاییندبیارید همه بتونن بخرند