۰ نفر
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
نفت گران شد

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز نوشت: همزمان با شروع فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای مختلف قیمت نفت امروز افزایش یافته و روند افزایشی جلسه قبل را تداوم بخشیده است.

در حالی که برخی از ایالت‌های آمریکا و کشورهای اروپایی و آسیایی شروع به بازگشایی تدریجی فعالیت‌های اقتصادی کرده‌اند و این موضوع امیدواری به افزایش مصرف سوخت را بیشتر کرده است، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش یافته و روند افزایشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا که امروز با رقم ۲۲ دلار و ۶ سنت یعنی بالاترین رقم ۳ هفته گذشته رسیده بود، با یک دلار و ۵۵ سنت معادل ۷.۶ درصد رشد به ۲۱ دلار و ۹۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا از روز ۲۹ آوریل تاکنون یعنی طی ۵ روز متوالی روند صعودی داشته است.

قیمت نفت برنت

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز با یک دلار و ۱۲ سنت، معادل ۴.۱ درصد افزایش به ۲۸ دلار و ۳۲ سنت رسید. قیمت نفت برنت امروز برای ششمین روز متوالی شاهد رشد بوده است. قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه حدود ۳ درصد رشد داشت.

در حالی که برخی ایالت‌های آمریکا و چندین کشور جهان از جمله ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هند و تایلند شروع به بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی و از سرگیری عملیات عمرانی کرده‌اند، چشم انداز تقاضا برای مصرف سوخت بهبود قابل توجهی داشته است.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار نفت در گروه بانکی‌ ای ان زد گفت: «با توجه به شدت کاهش تقاضا، بازارها احتمالا خیلی سریع به هرگونه خبر خوب در مورد بازگشایی اقتصادی واکنش نشان می‌دهند.»

تحلیلگران می‌گویند تقاضای جهانی برای نفت احتمالا در ماه آوریل تا ۳۰ درصد کاهش یافته و ترمیم آن کند خواهد بود، به خصوص اینکه انتظار می‌رود فعالیت شرکت‌های هوانوردی همچنان تا ماه‌ها تعطیل باقی بماند.

شرکت هوانوردی کانتاس استرالیا اعلام کرده است که سال‌ها طول می‌کشد تا تقاضا برای حمل و نقل بین المللی مسافر به وضعیت عادی خود بازگردد.

۲۲۳۲۲۷/23

کد خبر 1384732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =