نتیجه نظرسنجی‌ جدید صداوسیما / ۸۱ درصد مردم بیننده برنامه‌های تلویزیون هستند

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، در هشت روز ابتدایی ماه مبارک رمضان ۸۱ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و تا اینجا «زیرخاکی» شبکه «یک» توانسته بیشترین مخاطب را به خود جذب کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این نظرسنجی که در سراسر کشور انجام شده، تا هشت قسمتی که از سریال‌های ویژه ماه رمضان روی آنتن رسانه ملی رفته است، سریال زیرخاکی با ۴۴ درصد، پربیننده‌ترین سریال سیما بوده و رضایت ۷۴ درصد از بینندگان را در حد «زیاد» جلب کرده است. «بچه مهندس۳» شبکه «دو» با جذب ۳۳.۳ درصد و «سرباز» شبکه سه با ۲۴ درصد مخاطب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد در این مدت شبکه «یک» توانسته در پخش سریال‌ها، ویژه برنامه‌های افطار، ویژه‌برنامه‌های سحر و مناجات‌خوانی رتبه اول و شبکه «سه» در پخش ترتیل‌خوانی قرآن کریم و سخنرانی‌های مذهبی این رتبه را در میان دیگر شبکه‌ها از آن خود کند. شبکه‌های استانی هم در جلب مخاطبان رادیویی رتبه اول را کسب کرده‌اند و جذب مخاطبان سیما در پخش برنامه‌های ترتیل‌خوانی، سخنرانی‌های مذهبی و مناجات‌خوانی، با کسب رتبه دوم، موفقیت خود را به نمایش گذاشته‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، ۲۷.۶ درصد پاسخگویان بیننده ویژه برنامه‌های افطار شبکه‌های سیما بوده‌اند. از میان این برنامه‌ها «دعوت» شبکه یک با ۱۳.۸ درصد، پربیننده‌تر از دیگر برنامه‌ها بوده و رضایت در حد «زیاد» ۹۰.۴ درصد بینندگان را کسب کرده است. بعد از دعوت، «مثل ماه» شبکه «سه» با ۹.۲ درصد مخاطب، در رتبه بعدی قرار دارد.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد ۲۲.۵ درصد مردم بیننده ویژه‌برنامه‌های سحر از شبکه‌های سیما بوده‌اند و در این میان، برنامه «ماه خدا» از شبکه یک با ۱۱ درصد، پربیننده‌تر از دیگر برنامه‌ها بوده و رضایت در حد «زیاد» ۹۷ درصد بینندگان را کسب کرده است. بعد از «ماه خدا» نیز «ماه من» شبکه «سه» با ۷.۲ درصد مخاطب قرار دارد.

۲۸.۵ درصد پاسخگویان هم بیننده ترتیل خوانی قرآن کریم از شبکه‌های سیما بوده‌اند. از میان بینندگان این برنامه‌ها ۳۳.۹ درصد این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه»، ۲۱.۲ درصد از شبکه «استانی» و ۱۶.۹ درصد از شبکه «قرآن» تماشا می‌کنند. در همین حال، ۹ درصد هم اعلام کرده‌اند برای پیگیری این برنامه به نام شبکه دقت نمی‌کنند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، ۲۷.۵ درصد پاسخگویان مشتری سخنرانی‌های مذهبی هستند که از شبکه‌های سیما پخش می‌شود. از این میان، ۴۱ درصد، این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «سه» تماشا می‌کنند. در همین حال، ۱۶.۳ درصد هم اعلام کرده‌اند برای پیگیری این برنامه به نام شبکه دقت نمی‌کنند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد ۳۰.۴ درصد پاسخگویان برنامه‌های مناجات‌خوانی شبکه‌های سیما را دیده‌اند. از این میان، ۲۳.۲ درصد، این برنامه‌ها را بیشتر از شبکه «یک» و ۲۳ درصد از شبکه «استانی» به تماشای این برنامه‌ها نشسته‌اند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، ۲۱.۶ درصد پاسخگویان در ماه مبارک رمضان شنونده برنامه‌های رادیو بوده‌اند. از میان شنوندگان برنامه‌های رادیو، ۴۲.۳ درصد برنامه‌ها را بیشتر از رادیو «استانی» گوش می‌کنند. آمار تفکیکی شنوندگان برنامه‌های رمضانی رادیو هم به شرح زیر است:

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1384921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  82 1
  جک بامزه ای بود
  • مومیایی GB ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
   5 0
   120 درصد بود ولی چون خواستند ریا نشه کمتر اعلام شد
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  64 1
  شکسته نفسی نفرمایید فقط 81 درصد؟!!
 • GB ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  64 1
  این امار را بین کارکنان سازمان و عواملپشت صحنه برنامه ها که مجبورند برنامه را ببینند گرفتند؟
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  56 1
  خخخخخخ...جامعه ی آماری و نمونه گیری مخدوش و دستکاری شده از مشکلات این دسته از پژوهش هاست ولی من فکر کنم‌اگه کمی صادق باشند و تعداد دیش های ماهواره ها رو رو اپارتمان ها بشمرن بشه فهمید دقیقا برعکسه ۲۰درصد مخاطب داره و ۸۰درصد دیگه نگاه تلوزیون نمی کنن
  • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
   1 13
   دیش داشتن به معنی ببیندگی برنامه های ماهواره ای و اصلا ندیدن رسانه ملی نیست .
 • IQ ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  78 2
  محبوبیت صدا و سیما بیشتر از اینها بوده. برآورد من حداقل ۱۴۰ درصده
 • ایرانی FR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  46 1
  خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
 • جوکر IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  32 5
  من نمیدونم این صدا و سیما چجوری آمارگیری میکنه آیا برعکس آمار میده یا غلط آمار میده ولی من مطمئنم این آمار کمتر از اینی مخاطب نداره چون سانسور می کند هر سریالی که میاد سانسور میکنه هر اعتراضی که میکنه آقا چرا سانسور میکنی چرا اینجوری میگی چرا مردمی نیستی کار خودش رو انجام میده
 • ناشناس IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  32 2
  شکسته نفسی میکنی , بگو 181 درصد !!!!
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  15 5
  خود گویی و خود خندی چه مرد هنرمندی
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  24 1
  باور كردني نيست كه مثلا ٤١ درصد افراد بيننده سخنراني مذهبي شبكه ٣ بوده باشند!!
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
   0 0
   متن را که نمیخوانید اینطور می شود!!!40 درصد از 27 درصد بیننده که میشه 11 درصد
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  0 0
  این آمار اونهایی که در طول روز از کنار تلویزیون هم رد میشوند حساب کرده . یا اینکه از چند نفر از خودشون پرسیدن و به این آمار درخشان رسیدن
 • سروش IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  4 0
  خیلی جالب بود آمار از کارمندان صداسیما هم بگیرند 80 درصد نمیشه شاید 8 درصد جواب بده
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  3 0
  فکر کنم درستش این بوده که 81 درصد مخاطبینش رو از دست داده