جامعه مدیون خدمات معلمان است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تکریم شان و منزلت معلم و جایگاه علم و ادب و تربیت را وظیفه همگانی دانست و گفت: آموزش و پرورش در جامعه تحول ساز بوده و توسعه و اعتلای هر جامعه وابسته به آن است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در حاشیه مراسم تجلیل از معلمان منتخب استان قزوین گفت: هفته معلم نه تنها فرصتی برای تکریم از مقام معلم بلکه فرصتی برای تقدیر از جایگاه علم آموزی و خردورزی است. 
این مسئول خاطرنشان کرد: معلمان افرادی دلسوز و متعهد در راه توسعه و اعتلای جامعه هستند و هیچ‌ مقامی بالاتر از مقام معلم نیست.
وی تصریح کرد: جامعه مدیون خدمات معلمان است و همه ما حداقل ۱۲سال از زندگی مان را در کلاسهای درس معلمان گذراندیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین یادآور شد: هم اکنون ۱۰هزار بازنشسته فرهنگی و ۱۶ هزار فرهنگی کار؛ آموزش دانش آموزان استان را بر عهده دارند که باید قدردان آنها باشیم.
وی، توسعه نیروی انسانی را مهمترین رکن هر جامعه عنوان کرد و افزود: محور این توسعه، آموزش و پرورش است و سرنوشت نسل آینده وابسته به اقدامات و تعالم معلمان دارد و در واقع هر جامعه ای محصول تعالیم معلمان و مربیان است.
این مسئول کیفیت بخشی به  آموزش ها  و اهمیت و نقش آن در دستگاه تعلیم و تربیت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: معلمان و فرهنگیان همواره فراتر از وظیفه ذاتی خود و بر مبنای یک تکلیف انسانی و اعتقادی برای تربیت نسل آینده این مرز و بوم فداکارانه و به‌صورت مستمر تلاش می‌کنند.
حبیبی ادامه داد: در بحران کرونا معلمان کلاس های درس را تعطیل نکردند و با تلاش شبانه روزی از آموزش های فیزیکی به مجازی روی آوردند و استان قزوین جزو استان های برتر در آموزشی مجازی است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تاکید کرد: براساس آمارها ۶۷ و نیم درصد دانش آموزان استان از آموزش های مجازی بهره مند شدند و سایر دانش آموزان از طریق بسته های آموزشی و ... تحصیل را ادامه دادند.

۴۸

کد خبر 1385242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =