شکوفایی صنعت استان سمنان با پرداخت ۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۲۲ واحد صنعتی در استان بیش از ده هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان،  علی تشنه دل در جلسه بررسی پرداخت تسهیلات رونق تولید و بند الف تبصره ۱۸ که در استانداری برگزار شد با اعلام این خبر افزود:  ۲۳۲ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید سال ۹۸ دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ، ۱۲۲ واحد به ارزش ۱۰هزار و یکصد میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۱۰ واحد به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات رونق اظهار داشت: در بخش بند الف تبصره ۱۸ و برنامه تولید و اشتغال ۳۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۶۸ واحد صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شده است.

 تشنه دل گفت: از این رقم ۴۰ واحد به ارزش ۲۷۷۰ میلیارد ریال سهم صنعت و ۱۲۸ واحد به ارزش ۵۷۰ میلیارد ریال سهم کشاورزی است.

 سرپرست سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان کرد: تا کنون در قالب تسهیلات رونق تولید ۹۸ ، ۷۰۹ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش حدود ۲۶هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند که از این تعداد ، ۳۸۲ پرونده جهت عقد قرارداد در بانکهای عامل در دست بررسی می باشد.

علی تشنه دل در پایان ضمن تقدیر از عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ، خواستار همکاری و هماهنگی بیش از پیش بانکها و اعضای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان شد و افزود: در پرداخت تسهیلات رونق تولید باید آسیب شناسی انجام شود و اگر واحدی شرایط لازم پرداخت تسهیلات را ندارد سریعا توسط بانکها تعیین تکلیف شود تا نسبت به جایگزینی آن واحد تولیدی اقدام شود.

46

کد خبر 1385519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =