۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
پول اسکوچیچ از کجا پرداخت می‌شود؟

دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال معتقد است برای دریافت مطالباتمان از فیفا مجبور شدیم که قرارداد سرمربی تیم ملی را از ریال به دلار تغییر دهیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ابراهیم شکوری دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال در گفتگو با رادیو ایران در ارتباط با نامه منتشرشده با امضای ایشان، که در آن قرارداد سرمربی تیم ملی برخلاف ادعای مسئولان فدراسیون به‌صورت ارزی بسته‌شده است گفت: « ابتدا باید بگویم که این نامه‌ها با چه اهدافی به بیرون می‌آید خودش جای بحث و سؤال دارد، اما به این خاطر که این قرارداد در زمان حضور من در فدراسیون و با امضای من منعقد شده است من حتماً توضیح می‌دهم. اما بعداً در این رابطه باید بحث و بررسی شود که این نامه‌ها به چه اهدافی بیرون می‌آید که انصافاً جای سؤال دارد. درهرصورت این نامه‌ها اسناد محرمانه فدراسیون فوتبال است و فکر نمی‌کنم که این اتفاق درستی باشد.»


 شکوری در ادامه افزود: « درخصوص بحثی که من آن نامه را زده بودم به این شکل بود که من در همان زمان به کشور سوئیس و مقر فیفا سفرکرده بودم تا بتوانم انشاء الله راهی را پیدا کنم که مطالبات خودمان را از فیفا دریافت کنیم. با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که در کشور ما وجود دارد احتمال انتقال بانکی به‌هیچ‌عنوان وجود نداشت و در حال حاضر هم وجود ندارد. خب به همین دلیل ما راه‌های مختلفی را با عزیزانمان در فیفا بحث کردیم که چطور می‌شود که این مبالغ را دریافت کنیم. یکی از آن راه‌ها این بود که فیفا بیاید هزینه‌هایی را که ما در طول سال انجام می‌دهیم را تقبل کند و مستقیم از طریق فیفا این کار انجام بگیرد. برای مثال پرواز تیم‌های ملی و اسکان آن‌ها و هزینه‌هایی که ما در اردوهای مختلف و کشورهای مختلف متقبل می‌شدیم از طریق مطالبات ما در فیفا پرداخت شود و علاوه بر این موارد همچنین بحث قرارداد مربیان خارجی و دستیارانشان نیز بود که می‌توانست از طریق فیفا به ما پرداخت شود.»


دبیر کل سابق فدراسیون در ادامه همین مطلب بیان کرد: « درست در همان زمان که من در سوئیس بودم قرارداد سرمربی تیم ملی بسته شد و آقای اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدند. در آن زمان قرارداد ایشان به ریال بسته شد و تا زمانی که فیفا این تاییده را به ما بدهد که این کار را برای ما انجام بدهد قرارداد به ریال بسته‌شده بود و فکر کنم در حال حاضر یا لااقل تا زمانی که من در فدراسیون حضور داشتم به همین صورت بود. ولی وقتی من برگشتم و با جناب آقای بهاروند و اعضای هیئت‌رئیسه این موضوع را مطرح کردیم به این نتیجه رسیدیم که این بهترین موقعیت ممکن است که ما بتوانیم لااقل از این طریق مقدار قابل‌ملاحظه ای از پولمان را از فیفا دریافت کنیم.

وقتی من برگشتم و با جناب آقای بهاروند و اعضای هیئت‌رئیسه این موضوع را مطرح کردیم به این نتیجه رسیدیم که این بهترین موقعیت ممکن است که ما بتوانیم لااقل از این طریق مقدار قابل‌ملاحظه ای از پولمان را از فیفا دریافت کنیم.
این نامه به این دلیل نوشته‌شده بود که ما به دنبال یک‌راهی بودیم که چطور می‌شود یک متمم قرارداد به‌ قرارداد آقای اسکوچیچ اضافه بکنیم تا بتوانیم قرارداد ریالی ایشان را به یورو تغییر دهیم. برای مثال اگر قرار بود ما 100 میلیون به آقای اسکوچیچ پرداخت شود ما این مقدار را به نرخ روز ارز تبدیل کنیم و این مقدار مشخص‌شده را از طریق فیفا پرداخت شود. با توجه به شرایطی که کشور ما با آن درگیراست ما درصدد بودیم تا راهی را بیابیم که به یک نحوی این پول را از فیفا به دست بیاوریم و برای فوتبالمان هزینه کنیم که در ادامه من از فدراسیون فوتبال جدا شدم. اما کل مطلب این بود که قرار بود پولی که ما به‌صورت ریالی به آقای اسکوچیچ پرداخت کنیم اگر امکانش باشد از طریق فیفا وبه صورت دلاری از مطالباتمان دریافت شود.»


وی درخصوص اینکه با چه سمتی قصد بازگشت به فوتبال رادارند گفت: «چند جلسه خوب با بهاروند داشتم که او تأکید داشت که من همچنان کارمند فدراسیون هستم و باید در فدراسیون حضورداشته باشم. در پایان  قرار شد من فعلا به مرخصی بروم تا جایگاه مناسبی را برای من در نظر بگیرند.»

بیشتر بخوانید: راز مهمی که سعادتمند در یک جلسه فاش کرد!  


 شکوری در ارتباط با حضورش در هیئت‌مدیره پرسپولیس یا سرپرستی تیم ملی اظهار داشت: «خب واقعیتش نمی‌خواهم درباره این موضوع صحبت کنم چون صحبت درباره این موضوع یک مقدار باعث ایجاد حاشیه می‌شود. دوستان دیگری در این رابطه تصمیم‌گیرنده هستند. شاید موارد دیگری هم باشد. حالا که فوتبال به‌نوعی به حال تعلیق درامدهاست، عجله‌ای برای آن کار نیست. من صبر می‌کنم تا شرایط آرام‌تر و مهیاتر شود تا یک تصمیم خوب بگیرم.»

255 41

کد خبر 1385708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =