حرف‌های نبی درباره اساسنامه جدید فدراسیون، انتخابات و شروع دوباره لیگ نوزدهم

باشگاه خبرنگاران نوشت: مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: اعضای هیئت رئیسه فدراسیون هفته آینده برای مرور پیش نویس اساسنامه تشکیل جلسه می‌دهند.

مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره تایید شدن جدول زمان‌بندی اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی فیفا بیان کرد: آنی جدول ۱۸ فروردین به تایید هیئت رئیسه رسید و آن را ۲۰ فروردین برای فیفا ارسال کردیم. جدول ۲۸ فروردین به تایید هیئت رئیسه رسید و درنهایت ۴ اردیبهشت فیفا نقشه راه، تاییدیه جدول زمانبندی و فرآیندی که باید برای اصلاح اساسنامه، برگزاری مجمع تصویب اساسنامه اصلاحی و مجمع انتخاباتی طی شود، در اختیار ما قرار داد.

او افزود: کار دست کاردان است و باید افراد باتدبیر ورزش و فوتبال کنار هم قرار گرفته و فدراسیون را مدیریت کنند.

جلسه هیئت رئیسه فدراسیون درباره مرور پیش نویس اساسنامه هفته دیگر برگزار می شود

نبی درباره زمان برگزاری مجمع تصویب اساسنامه و انتخاباتی فدراسیون اظهار داشت: این تاریخ ها مشخص شده و به زودی از طریق سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی می کنیم. در هفته آینده جلسه هیئت رئیسه فدراسیون برای مرور پیش نویس اساسنامه تشکیل خواهد شد. تمام این موارد به هم بستگی دارد. پس از تایید اساسنامه در هیئت رئیسه آن را باید به فیفا ارسال کنیم تا اگر نظری دارد لحاظ شود. پس از تایید فیفا پیش نویس اساسنامه را برای اعضای مجمع ارسال می کنیم تا با موافقت آن‌ها سمت تشکیل مجمع تایید اساسنامه برویم. درست نیست الان تاریخ بگوییم چراکه باید مسیر مدنظر طی شود و پس از آن تاریخ قطعی را اعلام کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود: تمام این موارد مانند قطعه های پازل به هم متصل هستند و هرگاه پیش نویس اساسنامه به تایید فیفا و تصویب مجمع و دولت برسد، در زمان مدنظر مجمع انتخاباتی را هم برگزار می کنیم.

تعداد اعضای مجمع افزایش یافته و مشارکت فوتبالی ها در آن بیشتر می شود

نبی درباره افزایش تعداد اعضای مجمع بیان کرد: این موضوع در پیش نویس اساسنامه انجام شده است و تعداد باشگاه ها و بخش هایی که مرتبط با فوتبال هستند، افزایش یافته است. روش فدراسیون این است که با توجه به اساسنامه استاندارد فیفا، مشارکت بخش های مختلف در فدراسیون بیشتر شود. نمی توان کاری انجام داد که یک کفه ترازو بیشتر و کفه دیگر آن کمتر شود. باید مجموعه های مختلف فوتبال عضو مجمع فدراسیون شوند. افزایش سهم باشگاه ها به شکلی انجام شده است که کلنی ایجاد نشود و افرادی که ارتباط زیادی با فوتبال ندارند، عضو مجمع نباشند. همه ما عضو خانواده فوتبال هستیم و نباید به شکلی عمل کنیم که اختیارات مان به خانواده دیگری تفویض شود.

او افزود: با توجه به وظایف ذاتی فدراسیون باید به شکلی در مجمع عمل کنیم که از روند اصلاح اساسنامه به خوبی حمایت شود تا با تصویب آن بتوانیم مجمع انتخاباتی را برگزار کنیم. من تعداد اعضای مجمع را نمی گویم و تنها می گویم این تعداد از ۷۵ افزایش یافته است. حال ۹۱ یا ۱۰۰ عضو را کنار بگذارید.

نبی درباره احتمال برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در پاییز ۹۹ یا قبل از آن بیان کرد: باز هم می گویم تمام مراحل به هم بستگی دارد که با طی شدن آن، تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی را اعلام می کنیم.

برای اعلام تاریخ شروع لیگ برتر منتظر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تاریخ آغاز مجدد لیگ را به فیفا و AFC اعلام کرده است یا خیر، گفت: فیفا و AFC این مسئولیت را به ستاد مقابله با کرونا در هر کشور تفویض کرده است. ما هم طبق دستور العمل ستاد ملی مقابله با کرونا که نمایندگان وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی در آن حاضر هستند اقدام می کنیم. در نهایت درباره بحثی کلی که مربوط به کل رشته های ورزشی است ، تصمیم گیری و مصوب می شود. منتظر تصمیم گیری ستاد مقابله با کرونا هستیم تا پس از آن هیئت رئیسه سازمان لیگ درباره زمان شروع رقابت ها اعلام نظر کند.

برگزاری انتخابات هیئت فوتبال تهران در دستور کار ما است

او درباره آخرین وضعیت انتخابات هیئت فوتبال استان تهران اظهار داشت: مسائل مربوط به هیئت های استانی تابع آئین نامه ای استاندارد است و هرگونه تغییری در آن باید در هیئت رئیسه مصوب شود. روسای تمام هیئت ها انسان های شریف و زحمتکشی هستند که به فوتبال خدمت می کنند. اگر هم بحثی باشد درباره آن در خانواده هیئت های فوتبال و فدراسیون تصمیم گیری می شود و نمی توانیم قضاوت های بی موردی داشته باشیم. برگزاری انتخابات هیئت هایی که سررسید مجمع آن فرا رسیده در دستورکار ما قرار گرفته و در فرصت مناسب انتخابات این هیئت ها را برگزار می کنیم.

255 41

کد خبر 1385733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =