نامزدهای اسکار، دیگر شانسی در جوایز امی ندارند

مهر نوشت: قانون جدیدی از سوی آکادمی تلویزیون وضع شده است که بر مبنای آن، فیلم‌های مستندی که در اسکار نامزد شوند، نمی‌توانند از امی جایزه بگیرند.

به گزارش ایندی وایر، آکادمی تلویزیون از این پس بین جوایز امی و اسکار فاصله بیشتری ایجاد می‌کند تا دیگر فیلم‌هایی چون «او.جی: ساخت آمریکا» و «انفرادی آزاد» که هم به عنوان برنده اسکار انتخاب شدند و هم در جوایز امی موفق به کسب جایزه شدند، نتوانند از این موقعیت استفاده کنند.

آکادمی تلویزیون آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم هفته پیش اسکار مبنی بر اینکه امسال فیلم‌هایی که نتوانستند به سینماها راه یابند و در شبکه نمایش خانگی به نمایش درآمدند، می‌توانند در رقابت اسکار ۲۰۲۱ حضور داشته باشند، حمایت کرده و افزوده است که نامزدهای اسکار نمی‌توانند برای امی رقابت کنند.

در این بیانیه آمده است: «آکادمی تلویزیون برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌های نامزد اسکار را واجد شرایط رقابت برای امی نمی‌داند.»

پیش از این مستندهایی چون «انفرادی آزاد» و «او.جی: ساخت آمریکا» ابتدا در سالن‌های سینما اکران می‌شدند تا اجازه رقابت در اسکار را به دست آورند و بعد روی آنتن تلویزیون می‌رفتند تا در رقابت امی هم حضور داشته باشند. با قانون جدید، چنین فیلم‌هایی پس از کسب نامزدی اسکار دیگر اجازه رقابت برای امی را نخواهند داشت.

امی هفتاد و دوم، ۲۰ سپتامبر امسال برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

کد خبر 1385852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =