ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در استقلال و پرسپولیس!

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی جذب بازیکن و مربی خارجی برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران به طور کلی ممنوع است، هرچند بازیکنانی و مربیانی که از قبل جذب شده اند می توانند به فعالیت خود در این دو باشگاه ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی علی نژاد در مورد نامه اخیر وزیر ورزش و جوانان به وزیر اطلاعات که خواستار برخورد جدی این نهاد با واسطه‌ها و دلالان غیر رسمی ورزش و به خصوص فوتبال است، اظهار کرد: ۱۰ الی ۱۲ سال قبل وزارت اطلاعات به حوزه دلالیسم در فوتبال ورود کرد که بنا بر انتخاب خود این وزارتخانه بود اما در حال حاضر از سوی وزیر ورزش و جوانان به وزیر اطلاعات نامه ای نگاشته شده است که در راستای مقابله با پدیده دلالی در ورزش کشور و به ویژه رشته فوتبال است و زمانی که در چنین سطحی به مسئله ورود می شود حاکی از عزم جدی وزارت ورزش و جوانان در مقابله با پدیده دلالیسم در ورزش کشور است.

وی ادامه داد: دلالی در ورزش ایران و به ویژه رشته ورزشی فوتبال موضوع جدیدی نیست و دلالان از شبکه گسترده ای برخوردارند و حتی افرادی در خارج از کشور با این مجموعه دلالی در ارتباط هستند و در نهایت افرادی در داخل و خارج از کشور با فعالیت از این طریق پول های کثیف دریافت می کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان که در گفت‌وگویی خبری حضور پیدا کرده بود، با اشاره به این که وزارتخانه متبوعش طی چند سال گذشته از تمام توان خود در مقابله با مقوله دلالی استفاده کرده است، گفت: عزم وزارت ورزش و دولت در برخورد با دلالی جدی بوده است اما این مسئله ای نیست که وزارت ورزش و جوانان به تنهایی بتواند از پس آن برآید و مقابله کند. بنابراین به همین دلیل وزیر ورزش و جوانان طی نامه ای به وزیر اطلاعات از دستگاه رسمی امنیتی کشور درخواست کرد که نسبت به این موضوع ورود کند تا با کمک این وزارتخانه و ابزارهایی که در اختیار دارد ریشه های دلالی در ورزش خشکانده شود.

علی نژاد با بیان این که به زودی سامانه ای در راستای ارائه مستندات و گزارشات به منظور برخورد با دلالی در ورزش معرفی می شود، عنوان کرد: معرفی این سامانه بدان منظور است که آحاد مردم، مربیان و تمامی افرادی که با موضوع فوتبال مرتبط هستند و مدارک را در خصوص مقوله دلالی در اختیار دارند از طریق این سامانه ارائه کنند تا بتوان با آن به نحوی مطلوب تر برخورد کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که شبکه دلالی در ورزش ایران پیچیده است و رد پای آن را می توان در برخی رسانه ها، مربیان و مدیران مشاهده کنید، گفت: این گونه نیست که یک یا دو نفر در حوزه دلالی فعالیت کنند که اگر این گونه بود وزارت ورزش و جوانان می توانست مسئله را ریشه کن کند و با توجه به این که با یک شبکه فعال در حوزه دلالی در ورزش مواجه هستیم در عین حال نیازمند عزم جدی و فعالیت همه جانبه برای مقابله با این معضل هستیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که بخشی از مسئله دلالی به باشگاه های دولتی نیز وجود دارد، گفت: طبعا با توجه به این که یک طرف موضوع باشگاه ها و به ویژه باشگاه های دولتی هستند بنابراین بخشی از مقوله دلالی نیز به باشگاه های دولتی مربوط می شود، اما این که در چه سطحی آلودگی ایجاد شده است نیازمند بررسی های بیشتر است.

علی نژاد افزود: به طور خاص در مورد استقلال و پرسپولیس هم سازمان بازرسی کل کشور و هم مجموعه بازرسی وزارت ورزش و جوانان گزارشاتی را ارائه کرده اند و بعضا به مراجع قضایی هم ارسال شده که منجر به تشکیل پرونده هم شده است و مدیرانی که بعضا بی دقتی کرده اند باید در آینده پاسخگو باشند، اما این مسئله ای نیست که تنها وزارت ورزش و جوانان بتواند با آن مقابله کند و به طور حتم وزارت اطلاعات به مجموعه وزارت ورزش کمک خواهد کرد و در ادامه اطمینان دارم که با کمک دستگاه قضایی خواهیم توانست این موضوع را ریشه کن کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد آن بوده ایم که بازیکنان و مربیان خارجی به فوتبال ایران راه پیدا کرده اند که علی رغم عملکرد ضعیف اما دریافتی بسیار مناسبی داشته اند و حتی در پس از عقد قرارداد با اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز شاهد بودیم که اسامی مربیانی مطرح می شد که با ریشه یابی مسئله متوجه شدیم برخی دلالان به کمک برخی رسانه ها به دنبال فضاسازی و کسب منافع هستند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر این که امیدواریم به کمک رسانه های متعهد و همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزارت اطلاعات بتوانیم دلالی در ورزش ایران را ریشه کن کنیم، گفت: نامه وزیر ورزش و جوانان به وزیر اطلاعات مربوط به همه باشگاه ها اعم از دولتی و خصوصی است.

255 43

کد خبر 1386054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =