چرا نوازندگانی مثل بیژن مرتضوی، خواننده شدند؟

سامان احتشامی، نوازنده سرشناس پیانوی کشورمان می‌گوید اگرچه به ضرورت، چندبار دست به خواندن زده است، اما هیچ‌گاه خوانندگی را به عنوان یک شغل پیشه نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سامان احتشامی، نوازنده پیانو، جمعه ۱۹ اردیبهشت، در تالار وحدت روی صحنه رفت و کنسرت او به صورت آنلاین پخش شد.

پیش از برگزاری این کنسرت، با احتشامی گفت‌وگویی انجام دادیم و نخست پرسیدیم آیا او قصد ندارد مثل برخی دیگر از نوازندگان، رو به خوانندگی بیاورد. احتشامی در پاسخ گفت: «خدا آن روز را نیاورد (با خنده). همان‌طور که دروازه‌بانی فوتبال یک وجنات می‌خواهد، همان‌طور که وزنه‌برداری یک هیکل درست می‌طلبد؛ خوانندگی هم یک مقدماتی نیاز دارد.»

او ادامه داد: «فرض کنید من اندام و قدرت رضازاده را داشتم، بازهم باید تمرین می‌کردم تا وزنه بزنم؛ خوانندگی هم همین‌طور است. اول از همه باید خوشتیپ بود، همچنین باید یک «آنی» داشته باشید و مخاطب را جذب کنید. همچنین خواننده باید صدایش از نظر موسیقایی کوک باشد و بعد از همه این مقدمات، باید علم سلفژ بداند، بیانی درست داشته باشد و کلمات و جملات را درست تلفظ کند. با توجه به این که من این‌ها را ندارم، هیچگاه به خوانندگی به عنوان یک شغل نگاه نمی‌کنم.»

احتشامی افزود: «نوازندگانی مثل بیژن مرتضوی اگر بعدا به کسوت خواننده درآمدند، شاید از نظر مالی مجبور شده‌اند این کار را بکنند. البته خواننده خوبی هم شد اما قبلش با نوازندگی ویلن هم سرشناس شده بود و قطعا نوازندگی‌اش از خوانندگی‌اش بهتر است.»

متن کامل گفت‌وگو با سامان احتشامی را بخوانید

۵۷۵۷

کد خبر 1386056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =