۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
پیراهن شماره ۱۰ پرسپولیس هم طلسم شده است!

خبرورزشی نوشت: به نظر می‌رسد پیراهن شماره ۷ پرسپولیس که متعلق به علی پروین اسطوره باشگاه بوده تنها شماره طلسم شده این تیم نیست و باید پیراهن شماره ۱۰ را هم به نوعی نفرین شده خواند.

پله، دیگو مارادونا، میشل پلاتینی، زیکو، گری لینِکر، ریوالدو، رونالدینیو، رود گولیت... و لیونل مسی! وجه اشتراک همه این اسطوره‌های دنیای فوتبال پوشیدن پیراهن شماره ۱۰ است. هر تیم ملی یا باشگاهی شماره ۱۰ دارد که از قضا در بیشتر تیم‌ها هم ستاره است. این در حالی است که در تیم پرطرفدار پرسپولیس هیچ بازیکنی شماره ۱۰ نمی‌پوشد! قبل از شروع فصل مهدی شریفی شماره ۱۰ می‌پوشید که پس از قرار گرفتن او در لیست مازاد توسط گابریل کالدرون این پیراهن به فرشاد احمدزاده رسید. تصور می‌شد با شروع لیگ برتر فرشاد احمدزاده که به خاطر ترک پرسپولیس در دوران بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نزد هواداران این تیم منفور شده بود بتواند دوباره خودش را روی سکوها محبوب کند اما...

شماره ۱۰ جدید پرسپولیس در نیم‌فصل اول دو مرتبه محروم شد و درگیری در شهرآورد رفت، کارش را برای بازگشت به ترکیب اصلی بسیار سخت کرد. فرشاد احمدزاده بر خلاف ابتدای فصل که به دلیل تسلط به زبان انگلیسی برخی اوقات در نقش مترجم کالدرون و دستیارانش ظاهر می‌شد و رابطه خوبی با کادر فنی سابق پرسپولیس داشت ناگهان از چشم آن‌ها افتاد. اوج گرفتن مهدی ترابی و وحید امیری کار فرشاد احمدزاده را سخت‌تر کرد و در ادامه، اما شماره ۱۰ تصور می‌کرد با رفتن گابریل کالدرون اوضاع برای او بهتر می‌شود که نشد. با بازگشت یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس بر خلاف تصور خیلی‌ها فرشاد احمدزاده شماره ۱۰ این تیم به همراه حسین ماهینی در لیست مازاد قرار گرفته و مجبور به جدایی شد و به فولاد خوزستان پیوست. عجبا که احمدزاده به گواه مربیان فولاد بهترین بازیکن این تیم در نیم‌فصل دوم بوده است! فرشاد رفت، اما با توجه به اینکه او در نیم‌فصل اول شماره ۱۰ پوشیده بود دیگر بازیکنی نمی‌توانست از آن استفاده کند. آنتونی استوکس هم در بدو عقد قرارداد با پرسپولیس سراغ این پیراهن رفت که نتوانست به دلیل مورد اشاره آن را بپوشد. استوکس نیز مجبور شد در لیگ برتر و بازی با استقلال تهران شماره ۳۲ بپوشد. این مهاجم پرحاشیه ایرلندی با شماره ۳۲ خوش درخشید و نقشی تأثیرگذار در گل دقیقه ۸۹ بشار رسن داشت، اما در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن شماره ۱۰ پوشید. آنتونی استوکس دو بازی کم‌اثر با پیراهن شماره ۱۰ پرسپولیس برابر الدحیل و الشارجه انجام داد و رفت که رفت! حالا باشگاه پرسپولیس از این مهاجم ایرلندی شکایت کرده است. به نظر می‌رسد پیراهن شماره ۷ پرسپولیس که متعلق به علی پروین اسطوره باشگاه بوده تنها شماره نحس این تیم نیست و باید پیراهن شماره ۱۰ را هم به نوعی نفرین شده خواند. پیراهنی که هر کسی می‌پوشد دچار بدشانسی، نفرت هواداران و نارضایتی مربیان پرسپولیس می‌شود!

256 43

کد خبر 1386426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =