دو شوک سپاه پاسداران به آمریکا از زبان رئیس گروه ژئوپلتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی

مهر نوشت: رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران، گفت: دستاورد سپاه پاسداران در ماهواره نور موجب ارتقا وضع ژئوپلیتیک ایران است.

امیر محمدحسن نامی رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی که دستاورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پرتاب موفق اولین ماهواره نظامی ایران را کم اهمیت جلوه داده، اما تکنولوژی موشکی آن را نگران کننده دانستند، گفت: کاری که برادران عزیز ما در نیروی هوا فضای سپاه انجام دادند کاری بسیار ارزشمند بود، آن هم در شرایطی که همه کشورها درگیر ویروس کرونا هستند و در تهیه ماسک و تجهیزات پزشکی مانده‌اند.

وی ادامه داد: کشورهایی مانند آمریکا با آن همه ادعا با کمبود امکانات روبرو هستند و کشورهای پیرو آمریکا که انتظار کمک از این کشور را داشتند دیدند که خود آمریکا نیز در رویارویی با ویروس کرونا گیج و سردرگم شده و نمی‌داند چه باید بکند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرتاب ماهواره را با موفقیت انجام داد که کار بسیار عظیمی بود. قراردادن ماهواره در مدار ۴۲۵ کیلومتری به لحاظ فنی و استعداد حضور در فضا کار بسیار ارزشمندی بود، که باید به برادران سپاه خسته نباشید گفت و از آنها به خاطر این دستاورد بزرگ قدردانی کرد.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرکز مقاومت در جهان است که توانسته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این ۴۱ سال گذشته در برابر همه فشارها و زیاده خواهی‌های آمریکا و استکبار جهانی، ایستادگی کند، امروز شاخص برای جهان است. مردم جهان می‌بینند ایران به خوبی مقاومت کرد و توانست آمریکا را در وضعیتی قرار دهد که برای همه آزادی خواهان جهان یک الگو و شاخص باشد، به همین دلیل آنها چنین شرایطی را دوست ندارند پس در وهله اول سعی می‌کنند موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران را انکار و بعد از آن از طریق شبکه‌های تبلیغاتی وسیعی که دارند این دستاوردها را تخریب و نا چیز نشان دهد.

امیر نامی بابیان اینکه در سطح جهان کشورهای محدودی به توانمندی پرتاب ماهواره دست یافته‌اند، گفت: آنچه مشخص است این است که همه کشورها و افرادی که در فضای ماورای جو، کار فنی انجام داده‌اند دستاورد عظیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به خوبی درک می‌کنند، این دستاورد موجب ارتقا وضع ژئوپلیتیک جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای فرا کروی در تقسیم بندی وضع ژئوپلیتیک جهان صرفاً به کشورهایی گفته می‌شود که در فضای ماورای جو حضور داشته باشند و امروز ایران اسلامی در این فضا حضور داد، آمریکایی‌ها تلاش دارند این دستاورد را تخریب کنند اما ملت‌های جهان این دستاورد را می‌بینند و برای جهانیان مشخص است که ایران به توانمندی ویژه ای رسیده است.

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات دستاورد عظیم ایران در پرتاب موفق اولین ماهواره نظامی را دارای چندین جنبه دانست و گفت: این دستاورد از یک سو موجب خوشحالی و سرافرازی ملت ایران و طرفداران جمهوری اسلامی در سراسر جهان می‌شود که البته تعداد این طرفداران بسیار زیاد است و از سوی دیگر کشورهایی که پیروی آمریکا هستند دچار سرشکستگی شدند اگر چه اعلام نکنند و می‌بایست فکر کنند که چگونه باید از این وضعیت عبور کنند.

امیر نامی ادامه داد: در یکی دو سال گذشته ایران اسلامی دستاوردهای بسیار بزرگ داشته که از آن جمله می‌توان به انهدام پهپاد بدون سرنشین و بسیار پیشرفته آمریکا اشاره کرد. این توانمندی به خوبی نشان داد که جمهوری اسلامی ایران به سطحی از فناوری رسیده که می‌تواند پهباد پیشرفته آمریکا را شکار کند، این پهپاد از آسمان بسیاری از کشورهای عبور کرده و تصویر بردار و جمع آوری اطلاعات داشته است اما تا کنون هیچ گاه منهدم نشده بود، این اقدام نشان می‌دهد این کشورها عبور این پهپادها را نادیده گرفته و یا اینکه نتوانسته‌اند اقدامی علیه آن داشته باشند. 

وی تصریح کرد: به نظر من اقدام نیروی هوا فضای سپاه در انهدام پهپاد بدون سرنشین آمریکا با سامانه ۱۵ خرداد، ۵ برابر عملیات بیت المقدس ارزش داشت، اما متأسفانه در داخل و خارج از کشور درباره ابعاد و اهمیت آن اطلاع رسانی نشد، حتی ما درباره ابعاد کنترل و تصرف پهپاد آمریکایی RQ -170 هم به خوبی اطلاع رسانی نکردیم، هر کدام از اینها ارزش فراوانی داشت، در حدی که سازمان‌های اطلاعاتی برخی از کشورهای پیشرفته درباره این موفقیت اعلام کردند که ایران از لحاظ جنگ الکترونیک به جایی رسیده است که توانسته این پهپاد را در اختیار بگیرد و یا اینکه در مرکز کنترل این پهپادها عامل نفوذ داشته است.‌

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی گفت: درباره ابعاد مختلف دستاوردهای ایران اسلامی اطلاع رسانی و تبلیغ نکرده‌ایم تا جوانان ما به خوبی بدانند جمهوری اسلامی به چه فناوری‌هایی برتری با وجود تحریم‌های ظالمانه دست یافتند تا به این افتخارات ببالند. آمریکا به خوبی می‌داند ایران در حال پیشرفت و رسیدن به قله‌های برتر فناوری بویژه در بخش نظامی و دفاعی در سطح جهان است.

27216

کد خبر 1386552

برچسب‌ها