نماینده کانون تربیت اسلامی: گره نظام رتبه‌بندی معلمان باز می‌شود

نماینده تشکل های فرهنگیان ابراز امیدواری کرد با توجه به تشکل ها و پیگیری های صورت گرفته به زودی گره از نظام رتبه بندی معلمان باز شود و معلمان پس از سالها تلاش و پیگیری به حقوق صنفی شان برسند.

به گزارش خبرآنلاین، حسین ضرغامی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 7 نشست به میزبانی سازمان برنامه و بودجه برای اجرای نظام رتبه بندی معلمان بر گزار شده است ، ادامه داد: دراین سری نشست های منظم و فشرده اختمام سازمان برنامه و بودجه برای اجرای این قانون معطل مانده کامل جدی بود ودر رفع مشکلات و شکستن طلسم نظام بندی معلمان تاثیر بسزایی داشته است .

وی افزود: تخصیص بودجه ازسوی سازمان برنامه و بودجه به نظام رتبه بندی معلمان گامی جدی و عملی برای احیای این مهم بوده است که درنوع خود کم سابقه و امید بخش است .

نماینده تشکل های فرهنگیان تصریح کرد: برغم اختصاص بودجه به نظام رتبه بندی معلمان و وعده اجرایی شدن این نظام در هفته معلم هنوز این مهم اجرایی نشده است چرا که مشکلی به ظاهر اداری در روند کار بروز کرده و نیازمند بررسی است .

ضرغامی گفت:قرار است نمایندگان تشکل های فرهنگی بزودی در نشستی برای رفع این مشکل اداری نشست دیگر داشته باشند اما از آنجا که بودجه به نظام رتبه بندی معلمان اختصاص یافته و سازمان برنامه برای اجرای این امر همت جدی از خود نشان داده است بعید به نظر میرسد مشکل بروز یافته غیر قابل حل باشد .

او افزود:نماینده تشکل های فرهنگی با جدیت کامل برای احقاق حقوق معطل مانده معلمان تلاش می کنند و نظام رتبه بندی اولین گام دراین میدان است و ما به دنبال آن هستیم که نظام پرداختی جدا گانه ای برای فرهنگیان تدوین شود که بر اساس آن سنجش و ارزیابی شوند و معلمان نیز مانند دانشگاهیان و هیات های علمی داری رتبه مشخص باشند.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1386694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =