رزمایش سفره‌های مهربانی با رمز "یا معین الضعفا" در خراسان جنوبی آغاز شد

خادمیاران رضوی در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری ۵ هزار بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و۱۰۰ میلیون تومان در قالب طرح سفره‌های مهربانی که به عشق امام رضا (ع) تهیه شده بود در ماه رمضان بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند، ساعت و سن و سال، جنسیت در اینجا معنا ندارد. زن، مرد، پیر و جوان، بزرگ و کوچک هر کدامشان به طریقی تلاش دارند تا در خدمت رسانی به هم نوع از دیگری پیشی گیرند. یکی در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی است و دیگری در حال شناسایی نیازمندان است.

اینجا عشق و همدلی موج می‌زند و هرچند کرونا ضربه سنگینی وارد ساخته اما نمی‌گذارند هم نوعانشان دچار مشکلات اقتصادی باشند.

تعطیلی اصناف و اماکن به دلیل جلوگیری از انتشار و انتقال ویروس کورنا سبب بروز مشکلات جدی معیشتی برای اقشار کم درآمد و روز مزد شده و شرایط زندگی را برای آنها سخت کرده است.

در این شرایط مردم مومن و انقلابی خراسان جنوبی در مناطق مختلف شهر و روستا با همدلی و همراهی در صدد تهیه حداقل اقلام معیشتی و بهداشتی برای قشرهای آسیب‌دیده هستند.

صحنه‌های زیبای همدلی و همراهی مردم کویری خراسان جنوبی با همشهریان آسیب‌دیده بی‌بدیل و در تاریخ ماندگار است و بار دیگر نشان داد مردم استان در روزهای سخت پشتیبان یکدیگر هستند.

بسیجیان و گروه‌های جهادی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا پای‌کار بوده‌اند در این روزها علاوه بر ضدعفونی و گندزدایی به تهیه و توزیع اقلام غذایی در مناطق مختلف مشغول هستند و خیرین و نیکوکاران نیز در حد توان مشغول کمک‌رسانی هستند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مردم ایران، همدلی و نوع دوستی آنان است که در سخنرانی نیمه شعبان رهبر معظم انقلاب اسلامی هم این نکته ظهور و بروز یافته بود.

تلاش برای تسکین آلام خانواده‌های آسیب دیده از بحران کرونا در خراسان جنوبی همزمان با شیوع این بیماری آغاز شده است اما اینک و با دستور مقام معظم رهبری، قرارگاه مواسات و همدلی با هدف شناسایی، تهیه بانک اطلاعاتی کامل از خانواده‌های تحت تأثیر این بیماری شامل خانواده‌های بیماران مثبت و مشاغلی که با این بیماری تحت تأثیر قرار گرفتند و همچنین توزیع عادلانه کمک‌های مردمی در استان تشکیل شده است.

همزان با موج مواسات و کمک‌های مومنانه در کشور، مردم نوع دوست استان خراسان جنوبی با مشارکت بسیجیان برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب دیده توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی را آغاز کردند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در حاشیه رزمایش همدلی و کمک مومنانه که در محل مصلی المهدی (ع) بیرجند برگزار شد اظهار داشت:  مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد.

سردار قاسمی افزود: قرار است در این مرحله ۵۸ هزار و ۲۱۷ بسته حمایتی از ۱۵ تا ۲۳ ماه رمضان بین افراد نیازمند شناسایی شده و آسیب دیده از کرونا توزیع شود.

وی افزود: ارزش این تعداد بسته‌ حمایتی تهیه شده  ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و هر بسته حمایتی به ارزش ۲۵۰ هزار تومان است که با همکاری استانداری، کمیته امداد امام خمینی استان، اوقاف و امور خیریه، آستان قدس رضوی، بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ه) هلال احمر، سپاه پاسداران، بسیج، خیران و خیران مدرسه ساز جمع آوری شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: مرحله سوم رزمایش مواسات در استان  از ۲۵ رمضان تا عید فطر است.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی نیز در این رزمایش گفت: رزمایش همدلی و توزیع بسته‌های معیشتی در مرکز استان از امروز با رمز «یا معین الضعفاء» آغاز شده است.

ابراهیمی افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا ۲ هزار خادمیار رضوی در بخش‌های مختلف به نام امام رضا(ع) خدمات متعددی شامل تولید ماسک، تجلیل از کادر درمانی و مدافعان سلامت، اجرای طرح مهر رضوی و توزیع غذا و اقلام متبرک در بیمارستان‌ها، ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان ارائه می‌دهند.

وی اظهار داشت: خادمیاران رضوی در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری پنج هزار بسته معیشتی با ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را در قالب طرح سفره مهربانی به عشق امام رضا(ع) تهیه کردند که در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع می‌شود.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی افزود: ارزش هر بسته معیشتی بیش از ۲۰۰ هزار تومان است افزود: بسته‌های کمک معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، عدس، سویا، مرغ، خرما، رب، شکر و اقلام بهداشتی است که با مشارکت پنج میلیارد ریالی آستان قدس رضوی و کمک های خیرین استان تهیه شده است.

ابراهیمی گفت: نیازمندان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا به همت کانون‌های محلی و مساجد تحت نظر آستان قدس در سطح استان شناسایی شدند و  در حال حاضر بسته‌های معیشتی شهرستان‌ها ارسال شده و خادمان این آستان مقدس، با هماهنگی قرارگاه‌های رزمایش اقدام به توزیع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این بسته‌ها شامل برنج، روغن، گوشت مرغ، شکر، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، حبوبات، خرما و ماسک بهداشتی است که با محوریت مساجد، توسط خادمیاران آستان قدس رضوی درب خانه نیازمندان در سراسر استان توزیع می‌شود و بانک صادرات استان هم ۳۰۰ بسته غذایی به ارزش ۶۰ میلیون تومان به افراد نیازمندی که تا کنون هیچ بسته معیشتی دریافت نکرده و از قبل توسط پایگاه مقاومت بسیج شناسایی شده‌اند، در مناطق محروم استان مثل نهبندان توزیع می‌کند.

46

کد خبر 1386778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.