۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
بازداشت ۴۰۰ معتاد متجاهر خارجی در تهران

فارس نوشت: دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران گفت: از ۱۶۱۴ نفر معتاد متجاهر جمع آوری شده ۱۲۰۳ نفر از آنها قرنطینه شدند و مابقی هم اتباع خارجی بودند و یا سن آن ها کمتر از ۱۸ و یا بیشتر از ۶۰ سال بوده است که ساماندهی شدند.

مصطفی هادی‌زاده دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران درباره جمع‌آوری معتادین متجاهر اظهار داشت: طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر در تهران متوقف نشده و همچنان با تلاش پلیس و نیروهای بهزیستی ادامه دارد. 

وی بیان داشت:‌از ۹ اردیبهشت که این طرح آغاز شده است تاکنون ۱۶۱۴ معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوری شده که ۱۲۰۳ نفر آنها پذیرش و قرنطینه شدند، اما بقیه یا اتباع خارجی بودند که تحویل اردوگاه‌ها برای بازگشت داده شدند و یا افراد زیر هجده سال و یا بالای ۶۰ سال بودند که به سامان‌سراهای سازمان بهزیستی اعزام شدند. 

وی یادآور شد: در بین این افراد و براساس تست‌های انجام شده، یک نفر کرونایی حاد داشته‌ایم که در مراکز درمانی مشخص شده پذیرش شده و تعدادی هم علائم کرونا را داشتند که تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران یادآور شد: طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر با همکاری پلیس و سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌های ذیربط از سحر تا بامداد روز بعد ادامه دارد و کار سخت و دشواری است، چرا که در ماه رمضان با لباس‌های خاص نسبت به جمع‌آوری این افراد اقدام می‌کنند. 

هادی‌زاده گفت: معتادین پس از جمع‌آوری غربالگری می‌شوند و پس از اصلاح و استحمام، تست کرونا از آنها گرفته می‌شود و ۱۴ روز نیز نگهداری خواهند شد. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل نگهداری و جا برای این افراد وجود دارد گفت:‌ مشکل نگهداری نداریم و سازمان زندان‌ها همکاری لازم را داشته است و این افراد به مرکز فشافویه منتقل می‌شوند. 

وی بیان داشت: در حال حاضر نیز ۵ هزار و ۶۳۲ نفر از معتادین متجاهر در مراکز در حال نگهداری هستند که ۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز ظرفیت خالی داریم. قطعا در صورتی که شیوع بیماری کرونا را نداشتیم، می‌توانستیم معتادین متجاهر را خیلی سریع‌تر جمع‌آوری کنیم. 

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1386963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =