«از شریف تا لس‌آنجلس»، روایت‌هایی از اسارت در آمریکا

مهر نوشت: کتاب خاطرات مجتبی‌عطاردی استاد ایرانی اسیر شده در ایالات متحده با عنوان «از شریف تا لس آنجلس» منتشر شد.

انتشارات سوره مهر کتاب خاطرات مجتبی عطاردی از اساتید دانشگاه‌ی ایران، که ۵۰۰ روز اسارت را در آمریکا تجربه کرده است، روانه بازار کرد.

کتاب «از شریف تا لس‌آنجلس» که به قلم پرویز سعادتی تنطیم شده است حاصل مصاحبه مفصل با عطاردی است که به اتهام نقض قوانین آمریکا ۵۰۰ روز در آمریکا اسیر بوده است.

عطاردی در بخشی از مقدمه خود بر این کتاب می‌نویسد: زندانی شدن یک استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی در یک کشور بیگانه تا آنجا که من می‌دانم قبل از دستگیری من رخ نداده بود. به ویژه زندانی در زندان بزرگترین قدرت اهریمنی دنیا. این رخداد حتی تصورش هم به ذهن همکاران ما خطور نمی‌کرد. پس از آزادی از زندان و اسارت خیلی از همکاران و نیز برخی از رجال سیاسی کشور توصیه فرمودند شرح این دوران زندان و اسارت را بنویسم تا علاوه بر اینکه در تاریخ باقی بماند، شاید برای اساتید دیگر مفید باشد و با مطالعه و آگاهی از آن آمادگی برای وقوع چنین رخداد و یا اقدامات پیشگیرانه برای آن تدبیر نمایند.

این کتاب شامل پنج فصل است که از دوران کودکی راوی برای معرفی بهتر او به مخاطب آغاز شده و در ادامه، به تحصیلات او در ایران می‌پردازد و در نهایت به ماجرای اتهامات وارده به او و دستگیری این استاد دانشگاه می‌رسد.

انتشارات سوره مهر این کتاب را در ۲۸۰ صفحه منتشر کرده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1387108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =