هشدار هواشناسی: بارش باران، تگرگ و باد شدید در سه روز آینده

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری زرد رنگ از رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد طی سه روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، در هشدار سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (۲۲ اردیبهشت) در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود و فردا (۲۳ اردیبهشت) در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات شمال سمنان دور از انتظار نیست.

روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت) نیز بارش همراه با وزش باد را در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شرق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار داده است که احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد. از این‌رو  از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار خود از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید در برخی استان‌ها خبر داده و می افزاید: این شرایط امروز (۲۲ اردیبهشت) در استان‌های البرز، تهران، سمنان، مرکزی، قم، اصفهان، جنوب فارس، بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و شرق کرمان پیش‌بینی می‌شود و فردا (۲۳ اردیبهشت) در قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی، قم، اصفهان، جنوب فارس، بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شرق کرمان و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
 
روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت) نیز در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید خواهیم داشت. به همین دلیل سازمان هواشناسی توصیه کرده است که سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها محکم شوند.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1387137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =