کرونا از راه انتقال خون قابل انتشار است؟/در «شبگرد» مطرح شد

پیمان عشقی رئیس سازمان انتقال خون ایران مهمان امشب (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت) برنامه شبانگاهی «شبگرد» است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این برنامه پیمان عشقی رئیس سازمان انتقال خون و از اساتید حوزه درمان هموفیلی مهمان محمد سلوکی و برنامه «شبگرد» می‌شود تا گفت‌وشنودی صمیمانه و البته متفاوت را در این برنامه رقم بزند. 

با توجه به نزدیک شدن به شب‌های قدر و بحث نذر خون و نگرانی‌هایی که از باب انتشار ویروس کرونا وجود دارد؛ دکتر عشقی با حضور در «شبگرد» پیرامون این مطلب صحبت می‌کند که آیا این ویروس از راه انتقال خون قابل انتشار است یا خیر تا اهداکنندگان خون پاسخ سوالات خود در این زمینه را دریافت کنند. البته بحث پلاسما درمانی و اهدای پلاسما از بیماران بهبودیافته کرونایی نیز از دیگر کلیدواژه‌های این گفت‌وگو خواهد بود.  

سازمان انتقال خون طی این مدت توانسته با نظم و بدون‌وقفه در عین رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی، مساله حیاتی تامین خون و فرآورده‌های خونی را به خوبی پیش ببرد؛ بنابراین مدیریت این سازمان می‌تواند گفت‌وگویی متفاوت را در حوزه بهداشت و درمان در این برنامه رقم زند.

برنامه «شبگرد» تاکنون میزبان چهره‌های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی بوده و گفت‌وگوهایی متفاوت و خودمانی را رقم زده که همواره با نکاتی قابل تامل در عرصه‌های مختلف همراه بوده‌اند. 

از جمله مهمانان این برنامه می‌توان به سید عباس موسوی؛ سخنگوی وزارت خارجه، نرگس آبیار و نوید محمودی؛ فیلمساز، رضا تقی پور؛ عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، هادی ساعی؛ قهرمان تکواندو، سید شاهین موسوی؛ بوکسور تیم ملی، محسن هاشمی؛ رئیس شورای شهر، شهرام گیل‌آبادی؛ رئیس خانه تئاتر، مجید جلالی و افشین پیروانی؛ سرمربی فوتبال، سیده فاطمه مقیمی؛ عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، محمود خسرومنش؛ بازیگر و ... بوده است.
در این برنامه علاوه بر گپ و گفتی شنیدنی درباره فضای جهان پیش‌رو و سیر در حال و هوای شبانه درباره تاثیر کرونا و اتفاقات این روزها در عرصه‌های مختلف نیز صحبت می‌شود. 

برنامه شبانگاهی «شبگرد» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی و اجرای محمد سلوکی که هر شب حوالی ساعت ۰۰:۰۰ به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1387139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =