افزایش ۱۲۵درصدی صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد در اردبیل

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از تحقق ۱۲۵ درصدی صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان اردبیل طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، هاشم علایی بیان کرد: در راستای استانداردسازی محصولات تولیدی استان، در سال گذشته با صدور ۵۰ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۲ فقره پروانه استاندارد تشویقی برای فرآورده‌های مختلف تولید شده در صنایع استان اردبیل، موافقت شده است.

وی افزود: در همین مدت ۸ بازرسی فنی از صنایع انرژی بر نیز انجام شده است که عموماً در زمینه‌های مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی، مواد غذایی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه، این اداره کل در سال گذشته با تحقق ۱۲۵ درصدی صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد، در راستای حمایت از صنایع کوچک و بزرگ استان گام برداشته است، افزود: در بین پروانه‌های صادر شده در این استان، صنایع ساختمانی، معدنی و غذایی و کشاورزی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل، اظهار کرد: در سال گذشته در جلسات کمیته علائم این اداره کل، با تمدید ۸۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری موافقت شده است.

علایی افزود: کارشناسان اداره کل به همراه شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده، در طول سال و به صورت مستمر واحدهای تولیدی و خدماتی را زیر نظر دارند و رعایت استانداردها را پیگیری می‌کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: گشت‌های بازرسی نسبت به کنترل خطوط تولید و مراکز عرضه و نمونه برداری تصادفی از تولیدات اقدام می‌کنند و پروانه کاربرد علامت استاندارد واحدهایی که در بازه زمانی اعتبار پروانه نسبت به رعایت استانداردهای تعیین شده در خط تولید بپردازند به مدت سه سال تمدید خواهد شد.

۴۶

کد خبر 1387425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =