برگزاری مراسم شب‌های قدر در بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: بقاع متبرکه گیلان با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به برگزاری مراسم شب قدر هستند.

به گزارش خبرآنلاین از گیلان ؛ حجت الاسلام «ستار علیزاده» گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و هماهنگی با ستاد متناظر آن در استان، تمامی مساجد و اماکن متبرکه، اعم از حسینیه ها و بقاع متبرکه مجاز هستند مراسم شب های قدر را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان محدود در حدود ۲ ساعت برگزار کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان تاکید کرد: برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تمامی افراد شرکت کننده در این مراسم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را در این شب‌ها رعایت کنند.

وی با بیان اینکه اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر است، افزود: در صورت عدم وجود فضای باز، برگزاری مراسم در داخل شبستان مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت به حالت صف نماز با رعایت فاصله حداقل یک متر می تواند انجام شود.

حجت الاسلام علیزاده خاطرنشان کرد: به ادارات اوقاف و بقاع متبرکه اعلام شده که رعایت تهویه مناسب در محل های بسته مانند شبستان الزامی است.

وی یادآور شد: اطلاع رسانی از سوی هیئت امناء بقاع متبرکه و بسیج محل مبنی بر عدم حضور بیماران خاص و بیماری‌های زمینه ای با ریسک بالا و همچنین کودکان و سالمندان در مراسم شب قدر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات در مراسم شب قدر در بقاع متبرکه ممنوع است، گفت: مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر ۲ ساعت باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان داشت: حضور کلیه افراد در محل برگزاری مراسم بایستی با ماسک و دستکش باشد.

وی اعلام کرد: افراد شرکت کننده لازم است سجاده، مهر، قرآن و مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خود را همراه بیاورند.

حجت الاسلام علیزاده اظهار داشت: انجام سایر برنامه های مذهبی از قبیل برگزاری نماز جماعت به صورت رسمی اعلام نشده است.

48

کد خبر 1387481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =