برگزاری بیش از ۲۵ هزار  کلاس درس مجازی و برخط در دانشگاه سمنان

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان از برگزاری کلیه کلاس‌های تئوری و بخش تئوری دروس تئوری عملی این دانشگاه به‌صورت مجازی و برخط خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان دکتر فرشاد ورامینیان تعداد دروس دانشگاه سمنان در نیمسال جاری را یک هزار و ۷۲۵ درس تئوری، ۴۰۵ درس عملی و ۳۴۷ درس تئوری عملی اعلام کرد و گفت : کلیه دروس تئوری و بخش تئوری دروس تئوری عملی همکاران هیأت علمی و مدرسان حق التدریس دانشگاه هم اکنون به صورت مجازی و برخط در حال آموزش است.
مدیر فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه سمنان نیز از برگزاری بیش از ۲۵۰۰۰ کلاس درس مجازی و برخط در این دانشگاه از سوی بیش از ۷۴۰ مدرس دانشگاه در دوره فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد .
دکتر رحمان معرفت با اعلام این خبر گفت : در آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا با پیشنهاد اتاق فکر مدیریت فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه ، برگزاری کلاس‌های دانشجویان به صورت مجازی با یک سرور آغاز شد .
دکتر معرفت  افزود : با توجه به اینکه کلاس‌های مجازی مورد استقبال اساتید و دانشجویان دانشگاه قرار گرفت ، تعداد سرورهای ارائه دهنده خدمت به هفت سرور افزایش یافت .
مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان با بیان اینکه این دانشگاه در ارائه خدمات به کاربران از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار است تصریح کرد : در اوج استفاده از اینترنت، نهایتا ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه از اینترنت دانشگاه استفاده شده است و این در حالی است که دانشگاه سمنان از پهنای باند ۷۵۰ مگابایت بر ثانیه‌ای از چند اپراتور مختلف بهره می‌برد.
دکتر معرفت اظهار داشت:  تاکنون برای بیش از  ۷۴۰  مدرس دانشگاه سمنان کلاس مجازی ایجاد شده است و بیشترین پیک  تعداد دانشجویان در کلاس‌های درسی در یک ثانیه، بیش از شش هزار نفر به صورت آنلاین بوده است.
وی تأکید کرد : علاوه بر کلاس‌های مجازی ، جلسه‌های دفاع از پایان‌نامه و نیز سمینارهای دانشجویی نیز با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان در حال برگزاری است.
مدیر فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه سمنان گفت : همچنین در این ایام ارائه مشاوره برای راه اندازی کلاس‌های مجازی به کاربران بیرون از دانشگاه نیز توسط حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه فراهم شد و برخی سازمان‌ها از جمله استانداری سمنان، دانشگاه‌های فرزانگان، فرهنگیان، پیام نور استان و  اداره کل فنی و حرفه ای و سایر سازمان‌ها از خدمات مشاوره‌ای وبینار و کلاس‌های مجازی دانشگاه سمنان استفاده کردند.
دکتر معرفت افزود: به دلیل شرایط ویژه ایجاد شده تحت تأثیر ویروس کرونا، جلسات مختلف دانشگاه نیز تعطیل نشد و با تمهیدات اندیشیده شده ، جلسات مختلف دانشگاه از جمله ، شورای پژوهش و فناوری، شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، شوراهای دانشکده‌ها (شامل شورای پژوهش و فناوری دانشکده‌ها و جلسات گروه‌ها) با ایجاد حساب‌های کاربری اختصاصی به صورت مجازی در حال برگزاری هستند .
 مهندس محمدنژاد، مسئول شبکه دانشگاه سمنان نیز با اشاره به اینکه برای برگزاری کلاس‌های مجازی  از آخرین نسخه نرم افزار نیرومندی استفاده شده است گفت :  سازگاری کامل با کلیه مرورگرها،  قابلیت کار در محیط وب بدون نیاز به نصب نرم افزار خاص، قابلیت نصب در سرورهای اختصاصی، قابلیت کار در شبکه‌های داخلی بدون نیاز به اینترنت، قابلیت تغییر در محتوا، چیدمان منوها و ابزارها، فارسی سازی و غیره،  زمینه ساز استفاده از نرم افزار ادوبی کانکت در دانشگاه سمنان شد.

48

کد خبر 1387487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =