تاسیس مدرسه انرژی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از پیشنهاد تاسیس مدرسه انرژی در کیش که ازسوی آموزش و پرورش جزیره خبر داد که پس از مذاکره با گروه مپنا که در زمینه‌های دیگر نیز در کیش فعالیت می‌کند انجام خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، غلامحسین مظفری مدیرعامل این سازمان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شب‌های قدر، درخصوص مصوبات این شورا گفت: خوشبختانه در نخستین جلسه از سال ۹۹ مصوبات بسیار خوبی در شورایآموزش و پرورشبا هدف ارتقای زیرساخت‌ها و افزایش کیفیت فضاهایآموزشی انجام شد.

غلامحسین مظفری افزود: با پیشنهاد مسئولان آموزش و پرورش، امکان ایجاد فضاهای فیزیکی آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان جزیره کیش در مهر ماه فراهم می‌شود و در مبحث برپایی امتحانات نهایی و آمادگی برای کنکور نیز مقرر شد تا کارگروهی با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی، موسسه علوم فنون کیش و همکاری اداره آموزش و پرورش جزیره تشکیل و از ظرفیت‌ها و امکانات موجود به بهترین شکل در این زمینه بهره‌برداری شود.

وی در ادامه بیان داشت: استفاده از پتانسیل‌های موسسه علوم و فنون کیش موجب برقراری ارتباط بیشتر اساتید سطح کشور و دانش‌آموزان جزیره و توسعه آموزش‌های آنلاین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پیشنهاد تاسیس مدرسه انرژی در کیش که ازسوی آموزش و پرورش جزیره مطرح شد نیز در این جلسه به تصویب رسید که امید دارم پس از مذاکره با گروه مپنا که در زمینه‌های دیگر نیز در کیش فعالیت می‌کند انجام شود و به نتیجه مطلوب و دلخواه در این خصوص دست یابیم.

وی با بیان اینکه موانع فعالیت خیرین مدرسه‌ساز در جزیره کیش مبنی بر عدم واگذاری زمین با مصوبه‌ای در هیات مدیره سازمان برطرف شده است افزود: تشکیل گروه خیرین مدرسه‌ساز در جزیره با استقبال خوبی مواجه شد، به گونه‌ای کهساخت یک مدرسه جدید نیز با کمک این عزیزان در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است. همچنین در مجموع خیرین برای ساخت چهار تا پنج مدرسه دیگر نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

مظفری گفت: موضوع مدارس خیرساز با مشارکت مردم و کیفیت خوب از اولویت‌های کار مجموعه سازمان است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به پیشتاز بودن فضاهای آموزشی جزیره در بحث «مدارس مروج سلامت» عنوان کرد: خیرین مدرسه‌ساز نیز به این موضوع توجه داشته باشند و زیرساخت‌ها را بر اساس توسعه مدارس مروج سلامت فراهم کنند.

وی در پایان از ساخت یک مدرسه جدید در مهر سال‌جاری خبر داد و عنوان کرد: باتوجه به اینکه شاخص‌های فضای آموزشی در کیش وضعیت مطلوبی در استان و کشور ندارد ساخت چندین مدرسه با هدف ارتقای کیفیت آموزش در دستور کار ما قرار دارد که طبیعتا به سال ۱۴۰۰ موکول خواهد شد.

یکی دیگر از موضوعات پیشنهادی مصوب شده در این جلسه، هیات امنایی شدن مدارس بود که تشریح آن به جلسه بعدی شورا موکول شد.

۴۸

کد خبر 1387509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =