پروانه‌ای که دور ویلموتس می‌چرخید، تغییر موضع داد!

درست از روزی که نبی به فدراسیون فوتبال رفته و علوی زیر مجموعه او شده، رفتارش 180 با دوران ریاست تاج عوض شده و حتی در توئیتر جواب خبرنگاران خارجی را می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حد فاصل بعد از جام جهانی روسیه تا حضور مهدی نبی در پست دبیر کلی فدراسیون فوتبال، فصل خفقان رسانه‌ای در فدراسیون فوتبال بود. اصرار معمار رسانه ای فدراسیون یعنی امیر مهدی علوی به سکوت تمام مسئولان، بازیکنان و مربیان و توجیه این مسئله با چنین جمله ای که «نکند سوال حاشیه‌ای بپرسند» باعث شد تا رسانه‌ها یکصدا اعتراض کنند. علوی که خود روزگاری در خبرگزاری متبوعش تاکید داشت همه باید پاسخگو باشند، در فدراسیون فوتبال همه درها را به روی خبرنگاران بست. او که خود معمار حضور دائم خبرنگاران جلوی در فدراسیون بود، حالا با دیدن همین خبرنگاران که خود عامل گردهمایی همیشگی آنان مقابل در آنجا بوده، گلایه دارد  و می گوید چرا هر روز می آیند! 


علوی یکی از دلایلی بود که باعث شد تاج بیش از همیشه در فشار رسانه ای قرار بگیرد، به ویژه با مصاحبه های خود درباره ویلموتس. مصاحبه هایی که بعدها مشخص شد غیر واقعی بوده است. او بارها و بارها مصاحبه کرد و گفت ویلموتس مرد است و مادر مثلش نزاده چون تا به حال حرف از پول نزده! درست در دوره ای که او این حرف ها را با جدیت بیشتری مطرح می کرد، نگو ویلموتس فسخ کرده و احتمالا به ریش ایرانی‌ها می خندید و می گفت: «فسخ کرده ام ، از من تعریف هم می کنند!» استنباط خیلی ها این بود که تعریف های علوی درست در زمانی که ویلموتس چنین کاری با ایران کرد، حمایت از این مربی بوده است. بعدها هم وقتی از علوی پرسیده شد چرا از ویلموتسی که فسخ قرارداد کرده بود، تعریف می کردی با لبخند جواب داد: «تعریف از سرمربی و حمایت از تمام ارکان تیم ملی وظیفه ذاتی فدراسیون است و ضرورتی نداشته در آن مقطع این موارد اطلاع رسانی شود!» حرف او بدان معنا بود که مردم و رسانه‌ها نباید در جریان چنین خبر مهمی که مربوط به تیم ملی، تیم 80 میلیون ایرانی است، قرار می گرفتند و اصلا ضرورتی نداشته قرار بگیرند! 


ناگفته نماند یکی از مشاوران اصلی تاج برای انتخاب ویلموتس شخص امیر مهدی علوی بود که بعدها و با افتضاحی که روی نیمکت ایران رقم خورد، سکوت کرد و لام تا کام حرف نزد. عمده انتقاد رسانه ها به علوی این بود که چرا  اصلا پاسخگو نیست و اجازه نمی دهد کسی هم حرف بزند؟ قایم کردن ویلموتس از خبرنگاران یکی از اقدامات بی بدیل علوی در فوتبال بود و اگر به تمرین تیم ملی می آمدید تصور می کردید علوی پروانه ای است که دور شمع ویلموتس می گردد و تا شعاع دو متری اجازه نزدیک شدن هیچکس به او را نمی دهد.روابط عمومی، سخنگو، مدیر رسانه ای و مترجم تاج در این سال ها طوری رفتار کرد که حالا در فدراسیون حتی مسئولیت مصاحبه کردن یا نکردن مربیان و بازیکنان تیم ملی را هم از او گرفته اند و اگر رسانه ای خواست این کار را انجام دهد، نیازی با هماهنگی با علوی نیست. 
درست از روزی که نبی به فدراسیون فوتبال رفته و علوی زیر مجموعه او شده، رفتارش 180 درجه با دوران ریاست تاج تغییر کرده است. علوی که خود را مسئول جوابگوی کسی نمی دانست و دائم موبایلش را به روی رسانه ها می بست حالا حتی در توئیتر جواب خبرنگار ایتالیایی را به عنوان سخنگوی فدراسیون می دهد! در حالی که همچنان جواب خبرنگاران ایرانی را نمی دهد.  فعالیت های او در اینستاگرم و توئیتر به قدری بوده که احتمالا از سوی آنها نامه اخطار دریافت خواهد کرد و جالب اینجاست همان رسانه هایی که علوی خود را ملزم به پاسخگویی به آنها نمی دانست و نمی داند، توئیت های و پیام های اینستاگرامی او را خط به خط منتشر می کنند! 
گویا سخنگوی فدراسیون این بار از آنور بام افتاده و دوست دارد با تغییر مدیریت جدید، سریعا خود را آپدیت کند تا نشان دهد می‌تواند با هر مدیری همکاری داشته باشد!

252 43

کد خبر 1387835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =