محسن ربیع خواه: قوی‌ترین تیم غرب آسیا هستیم

محسن ربیع‌خواه، هافبک تیم پرسپولیس معتقد است این تیم با حضور یحیی گل‌محمدی می‌تواند باز هم عناوین زیادی را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن ربیع‌خواه از آن دسته بازیکنانی است که حضورش در زمین چندان حس نمی‌شود اما در چند سال اخیر یکی از ارکان اصلی نتایج درخشان پرسپولیس بوده است. او در زمان حضور مربیانی چون برانکو، کالدرون و گل‌محمدی یکی از بازیکنان ثابت پرسپولیس بوده و نشان داده چه مهره ارزشمندی برای این تیم است. ربیع‌خواه که بیرون زمین هم شخصیتی آرام و بی‌حاشیه دارد، این روزها به تنهایی تمرین می‌کند تا با شروع دوباره مسابقات با آمادگی کامل مثل گذشته در خدمت تیمش باشد. با محسن در روزهای کرونایی گفت و گویی داشتیم که می خوانید:


*همچنان تمرینات را ادامه می‌دهید یا فعلا همه چیز را تعطیل کردید؟
بله مجبوریم تمرینات را انجام بدهیم. ما فوتبالیست‌های حرفه‌ای هستیم و نمی‌توانیم تمرین را تعطیل کنیم. به همین علت هر روز در خانه یا مکان های دیگر مثل سالن وزنه و زمین چشمن کار می کنیم. اگر وقتی هم داشته باشم به زمین چمن ورزشگاه شهید کاظمی می روم تا به صورت انفرادی و با پروتکل های بهداشتی کارم را دنبال کنم.
 

*پس بدن آماده ای برای بازگشت به لیگ داری؟
بله خدا را شکر می کنم که فعلا آماده هستم. من هم مثل همه فوتبالیست‌ها نمی‌توانستم تمرینات را رها کنم. از این رو کار را ادامه دادم و حالا هم تصور من این است که بتوانم به تیمم کمک کنم.

بیشتر بخوانید: تصاویری از شجاع خلیل‌زاده در خانه لاکچری‌اش

*به نظرت شاهد از سرگیری لیگ خواهیم بود؟ 
تا جایی که من شنیده‌ام، بله گویا از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اواخر خردادماه برای شروع دوباره لیگ اعلام شده که جای خوشحالی دارد. واقعا از این اتفاق شاد هستیم و امیدوارم به قهرمانی چهارم هم برسیم.
 

*البته می دانی که خیلی از تیم‌ها در حال حاضر فشار زیادی بر روی سازمان لیگ و فدراسیون می‌آورند تا هرطور شده فصل نوزدهم همین جا به پایان برسد. شما چه نظری داری؟
نه، ما یک قدم هم عقب نشینی نمی کنیم چون قهرمانی در این فصل برای مان اهمیت بالایی دارد و امیدوارم در زمین بازی همه چیز مشخص شود. البته تا آن زمان، حداقل چهار تا پنج هفته برای ریکاوری، بدنسازی و تمرینات تاکتیکی وقت داریم تا به شرایط مطلوبی تری هم برسیم. این زمان برای همه باشگاه‌ها یکسان است و همه ما شرایط شبیه به یکدیگر داشتیم. این طور نبوده که یک باشگاهی تمرین کند و باشگاه دیگر توانایی تمرین نداشته باشد. همه باید به دستورات کادرفنی و مسئولان وزارت بهداشت و کمیته مقابله با کرونا عمل کنیم تا در زمین بازی قهرمان و سایر مکان ها در جدول مشخص شود.


 

*برخی از پیشکسوتان باشگاه می‌گویند پرسپولیس نه تنها امسال بلکه سال‌های بعد هم قهرمان است. تو هم این نظر را داری؟
بله من هم با آنها کاملاً هم نظر هستم چون تیم بسیار قدرتمند و بزرگی داریم که در هر تورنمنتی می‌تواند برای کسب قهرمانی ورود کند. تیم ما توانایی‌های بالایی دارد و در 3، 4 سال گذشته نیز قوی‌ترین تیم ایران بود. شاید بتوانم بگویم ما قوی ترین تیم غرب آسیا هم بودیم. با این حال امیدوارم که در سال‌های بعد با یحیی گل محمدی و همین بازیکنان افتخارات بیشتری برای هواداران کسب کنیم.

تیم ما توانایی‌های بالایی دارد و در 3، 4 سال گذشته نیز قوی‌ترین تیم ایران بود. شاید بتوانم بگویم ما قوی ترین تیم غرب آسیا هم بودیم. با این حال امیدوارم که در سال‌های بعد با یحیی گل محمدی و همین بازیکنان افتخارات بیشتری برای هواداران کسب کنیم.

*این روز ها برای تو چطور گذشت؟
من هم مثل اکثر مردم در قرنطینه و خانه نشین بودم و تمرینات خود را انجام می‌دادم. البته بیشتر در کنار اعضای خانواده بودم و از این بابت خدا را شکر می‌کنم چون روزها و شب‌های بسیار خوبی را سپری کردیم. البته می دانم که همه ما نگرانی‌هایی بابت ابتدا عزیزان مان به بیماری کرونا داشتیم ولی خدا را شکر می‌کنم که تا به حال اتفاق بدی رخ نداده است. همچنین به هموطنانم که عزیزان شان را به خاطر این بیماری از دست دادند، تسلیت می گویم و از همه مردم می‌خواهم بیشتر به مسائل بهداشتی توجه کنند. مهم ترین موضوع در این روزها برای من دلتنگی شدید بابت دوری از فوتبال، ورزشگاه آزادی، هواداران و همبازی‌هایم بود. البته ما به صورت تلفنی با یکدیگر به صورت مداوم در تماس بودیم اما بالاخره ما شغلی داریم که هر روز دور هم جمع می شدیم، به مسافرت می رفتیم، تمرین می‌کردیم و در رختکن یکدیگر را می دیدیم. حالا حدود سه ماه است که من همبازی هایم را ندیدم اما امیدوارم با شروع دوباره تمرینات و لیگ یکدیگر را ببینیم و بازهم روزهای خوب برای همه مردم جهان رقم بخورد چون همه از شرایط قرنطینه و وضعیت که در آن گرفتار شدیم خسته هستیم.

255 43

کد خبر 1387935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =