سردیس شهید محمود صارمی در خرم اباد ساخته می شود

مدیرعامل خانه مطبوعات استان لرستان از ساخت سردیس شهید محمود صارمی به عنوان نماد روز خبرنگار در جلوی دفتر خانه مطبوعات استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سید احمد موسوی» در جلسه هم اندیشی با عکاسان خبری استان، افزود: به واسطه مقام شامخ این شهید عزیز که باید یک الگو برای همه جامعه باشد، تصمیم گرفته شد که سردیس شهید محمود صارمی ساخته و در جلوی دفتر خانه مطبوعات استان نصب شود.

وی اظهار کرد: قطعا ساخت این سردیس با هماهنگی و مشورت با خانواده شهید صارمی صورت خواهد گرفت و با جلسه‌ای که با مدیران استانی برگزار کرده ایم، اعتبار آن تامین شده و در حال طی شدن مراحل اداری است که  تا قبل از روز خبرنگار ساخت این سردیس انجام خواهد گرفت.

موسوی بیان کرد: مقرر گردید که خانه مطبوعات در اولین اقدام کانال خبری اختصاصی و پیج اینستاگرامی مخصوص تصاویر عکاسان استان را راه‌اندازی کند و تمام آثار آنها را در کانال و اینستاگرام مشخص شده بارگذاری نمایند.

وی گفت: عکاسان تنها قشر روزنامه ‌نگاران هستند که زحمات آنان آنچنان که باید دیده نمی شود و این نشست با هدف خدمات رسانی به این قشر برگزار شده و پیشنهاد شد که از مجموعه عکاسان است سه نفر به عنوان نماینده در راستای ارائه خدمات رسانی و مشورت در این حوزه به خانه مطبوعات استان معرفی شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان لرستان اظهار کرد: در آینده نزدیک نشستی با مدیر مسئول نشریات محلی در خصوص استفاده از تصاویر عکاسان خبری در چاپ نشریات برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: که از این به بعد استفاده از عکس در چاپ روزنامه ها با صلاحدید عکاسان خبری باشد و در این راستا کمیته عکاسان نرخنامه ای درخصوص چاپ تصاویر در نشریات محلی با اولویت صفحات تصویب و به خانه مطبوعات ارائه بدهند.

موسوی گفت: ان‌شاءالله نرخ پیشنهادی آنها در هیئت مدیره خانه مطبوعات مطرح و بعد از تصویب به مدیرمسئولان ارائه خواهد شد.

وی تصریح کرد: خانه مطبوعات استان لرستان در طول دوره های خدمت خود، از هر روزنامه نگار و خبرنگاری که در رقابت‌های کشوری صاحب جایگاهی شود و عناوینی را کسب نماید جداگانه مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

46

کد خبر 1388025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =