کالاهای اساسی برای سه ماه در قزوین ذخیره می‌شود

استاندار قزوین گفت: با برنامه‌ریزی برای ذخیره کالاهای اساسی برای حداقل سه ماه، نباید هیچ دغدغه‌ای در تهیه و توزیع اقلام اساسی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در جلسه تنظیم بازار که در استانداری قزوین برگزار شد با تسلیت ایام شهادت امیر مؤمنان علی (ع) اظهار کرد: این ایام فرصت مناسبی برای تأمل در آموزه‌های دینی و بزرگان دینی است تا مسیر درست را شناسایی و در آن جهت حرکت کنیم.
او افزود: در شرایطی که کرونا کشور و استان را متأثر کرد و آسیب‌های زیادی دیدیم و شاهد ایثار کادر درمانی و پزشکی و کمک مومنانه خیرین بودیم متأسفانه برخی نیز با بداخلاقی و سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده به فکر مال اندوزی افتادند و با احتکار و گران فروشی درد مردم را بیشتر کردند که باید با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.
استاندار قزوین تصریح کرد: وجود گران فروشی و احتکار در بازار نشان می‌دهد برخی از آموزه‌های دینی دور شده‌اند و نیازمند فرهنگ سازی هستیم تا از محاسن اخلاقی دور نشویم و ماه رمضان فرصتی برای دوری از بدی‌ها و نزدیکی به خداست.
جمالی پور بیان کرد: ستاد تنظیم بازار از جلسات مهمی است که تصمیمات آن می‌تواند در معیشت مردم تأثیر داشته باشد لذا وقتی از نابسامانی و گران فروشی حرف می زنیم همه باید برای حل آن همت کنند.

او اظهار کرد: ویروس کرونا اقتصاد را تحت تأثیر قرار داد و پیامدهای آن در اختیار ما نیست هرچند برای آن هم باید برنامه داشته باشیم اما برای سایر مشکلات می‌توانیم تدبیر کنیم و درست تصمیم بگیریم.
استاندار قزوین افزود: اگر شرایط را رها کنیم دچار نابسامانی می‌شویم لذا از مدیران انتظار می‌رود با برنامه وارد کار شوند تا نتیجه کارها خوب باشد.
جمالی پور بیان کرد: اگر مشکل ذخیره کالاهای اساسی و مواد غذایی و یا گندم را داریم باید برای آن فکری کنیم و بخش خصوصی را دعوت کنیم تا در این بخش سرمایه گذاری کند تا حداقل برای سه ماه مشکلی در تأمین مواد نداشته باشیم.
او گفت: هنوز در شهر گران فروشی دیده می‌شود که باید نظارت‌های خود را بیشتر کنیم چون این وضعیت می‌تواند مردم را بد بین و موجب پرخاشگری شود.
استاندار قزوین تصریح کرد: اگر مردم عصبانی و ناراحت شوند حتماً از نوع مدیریت ما بوده که نتوانسته‌ایم قیمت‌ها را در بازار کنترل کنیم لذا باید سازمان صنعت و تعزیرات در کنار هم با جدیت بیشتری کار کنند.
این مقام مسئول گفت: دستگاه‌های مسئول باید راهکار ارائه دهند و مراقب افزایش بی رویه قیمت‌ها باشند و نگذارند در ایام رمضان التهاب دیگری در بازار ایجاد شود و مردم نگران شوند.
او اظهار کرد: البته در برخورد با متخلف حتماً بر اساس توصیه‌های دینی رفتار کنید و ابتدا تذکر، سپس هشدار و جریمه نقدی و در نهایت با تعطیلی واحد صنفی متخلف را تنبیه کنید تا وضعیت بازار تثبیت و کنترل شود.
استاندار قزوین تصریح کرد: اگر مردم جدیت شما را ببینند حتماً همراه شده و قدردانی می‌کنند لذا افزایش تیم‌های گشت و بازرسی را در اولویت قرار دهید.
او ادامه داد: برای ساماندهی انبارها توسط سازمان صمت اقدام شود تا بازار تنظیم شود و دریافت گزارش از وضعیت موجودی انبارها با نظارت هدفمند می‌تواند به کنترل بازار کمک کند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای ذخیره سازی گندم و محصولات استراتژیک از همین امروز برنامه ریزی کنید تا دچار چالش نشویم.

48

کد خبر 1388166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =