اخبار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به چهارمیلیون‌ونیم نزدیک شد

تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در دنیا به مرز چهار میلیون و پانصدهزار تن نزدیک شده است.

به گزارش خبرآنلاین، تا با این لحظه کشورهای ایالات متحده آمریکا با 10,060 روسیه با 9,974 ،برزیل با 7,218، انگلیس با 3,446، شیلی با 2,659 و عربستان سعودی با 2,039 مورد بیشترین شمار مبتلایان به کروناویروس را در 24 ساعت گذشته داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

در تازه ترین تحولات آمریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور در مصاحبه‌ای که پنجشنبه پخش شده چین را به قطع کامل رابطه تهدید کرده است.

به نوشته پایگاه پولیتیکو، دونالد ترامپ مدعی شده آمریکا قطع رابطه با چین باعث ذخیره ۵۰۰ میلیارد دلار برای آمریکا خواهد شد.ترامپ در این مصاحبه با شبکه فاکس‌بیزنس گفت: «کارهای زیادی هست که می‌توانیم انجام دهیم. می‌توانیم کل رابطه را قطع کنیم.» به گزارش سی ان ان ترامپ پیش تر از موافقت خود برای تحریم چین خبر داده بود. 

ترامپ با اشاره به برخی پیشنهادات برای تحریم چین گفت: با نظر سناتور لیندسی گراهام برای تنبیه چین به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان موافقم و در حال بررسی این موضوع هستیم.رئیس جمهور جنجالی آمریکا در توجیه آمار بالای کرونا در کشورش این گونه توجیه کرد: ما بیشترین تست کرونا را در جهان انجام داده ایم و به همین دلیل شمار مبتلایان در آمریکا بیشتر از سایر کشورها است. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تست کرونا در ایالات متحده صورت گرفته است.

همچنین گفته شده که رییس جمهوری آمریکا به دلیل این که پکن را عامل شیوع بیماری کرونا می‌داند، از گفت و گو با شی چی پینگ رییس جمهوری چین خودداری کرده ‌است.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز1,440,408 تَن عبور کرده است. با فوت790 تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 85,987 عدد رسیده است.

برزیل

در برزیل که رئیس جمهور این کشور کرونا را یک سرماخوردگی کوچک تلقی می کند شمار مبتلایان و جان باختگان به طور بی سابقه ای افزایش یافته است. شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز 196,375 تن عبور کرده است. طی 24 ساعت گذشته نیز 397 تن دیگر جان باخته اند تا شمار کلی فوت شدگان به 13,555 تن برسد.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، علی‌رغم این وضعیت نگران‌کننده بر آن است که چرخ اقتصاد این کشور را هر چه سریع‌تر به گردش بیاندازد. به اعتقاد بولسونارو، از بین رفتن فرصت‌های شغلی خسارت بیشتری به بار می‌آورد تا خود ویروس جدید کرونا. او به تازگی در این باره گفت: «ما به نقطه‌ای می‌رسیم که مردمان گرسنه به خیابان‌ها خواهند ریخت».

اختلافات و مشاجره رئیس جمهوری برزیل و فرمانداران ایالت‌های این کشور در هفته جاری بالا گرفت، چرا که بولسونارو در راستای کاهش محدودیت‌ها اعلام کرد که سالن‌های آرایش و زیبایی و همچنین باشگاه‌های فیتنس "از خدمات حیاتی" به شمار می‌روند و اجازه دارند فعالیت خود را از سر گیرند.

بولسونارو حتی دولت‌های ایالتی را تهدید کرد که اگر دستور او را اجرا نکنند، گام‌های حقوقی علیه آنان برخواهد داشت.

شیلی

دولت شیلی روز چهارشنبه در پی افزایش ۶۰ درصدی موارد جدید ابتلا به کرونا ظرف یک روز گذشته، شهر سانتیاگو پایتخت این کشور را به طور کامل قرنطینه کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر بهداشت شیلی روز چهارشنبه (به وقت محلی) گفت که به دلیل بروز شرایط خاص در سانتیاگو پایتخت این کشور مجبور به اعلام سخت‌گیرانه‌ترین اقدام، یعنی قرنطینه کامل، است. شیلی تاکنون سیاست قرنطینه اختیاری را برای مقابله با شیوع کرونا در مناطقی که شاهد شیوع بیشتر بودند، اختیار کرده بود. اما مقام‌های این کشور می‌گویند که ظرف ۱۰ روز گذشته شاهد افزایش چشمگیر مبتلایان در سانتیاگو بوده‌اند.

شمار مبتلایان در این کشور از مرز 37,040 تَن عبور کرده است. با فوت 22 تن دیگر شمار جان باختگان نیز به 368 عدد رسیده است.

انگلیس

 428 بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در این کشور جان باخته اند.شمار جانباختگان در انگلیس بر اثر ابتلا به کرونا اکنون به 33,614 نفر رسیده است. همچنین طی 24 ساعت گذشته 3,446 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس به ثبت رسیده و شمار کلی مبتلایان را به 233,151 نفر رسانده است.

این آمار باعث شده تا انگلیس پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از ابتلا به کرونا را داشته باشد.

به گزارش رویترز،  ادوارد آرگار معاون وزیر بهداشت انگلیس در مصاحبه ای گفته است تلفات ویروس کرونا در هر میلیون نفر در بریتانیا مشابه با تلفات فرانسه و ایتالیا و اسپانیا است ولی بلژیک از این نظر بدتر است. وی افزود: اگر به نرخ مرگ و میر در هر 100 هزار یا یک میلیون نفر نگاه کنید، واقعا سطح تلفات ما مشابه فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است، بلژیک بالاتر از ما است و آمریکا نیز کمتر از ما. آمارهای مختلف را می‌توان با روش‌های مختلف نشان داد.

در خبری دیگر و به گزارش تلگراف سازمان بهداشت عمومی انگلیس روز پنجشنبه از دستیابی به کیت‌های آنتی‌بادی ویروس کرونا (کووید-۱۹) با ضریب 100% دقت خبر داد. گفتنی است که این کیت توسط شرکت داروسازی «روشه» سوئیس فناوری و تولید شده و توسط دانشمندان آزمایشگاه دولتی پورتون داون به تائید رسیده است. این کیت‌های جدید برای تشخیص سطح آنتی‌بادی در خون فرد که نشانه مواجههٔ او با ویروس کرونا است، طراحی شده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، مرکز بحران روسیه اعلام کرد: برای سومین روز پیاپی شمار مبتلایان به کرونا در روسیه روند کاهشی داشته است. در شبانه روز گذشته 9,974 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار کل مبتلایان در روسیه به 252,245 نفر رسید. این نخستین بار در 12 روز گذشته است که شمار روزانه مبتلایان به کمتر از 10000 نفر کاهش پیدا کرده است. همچنین با جان باختن 93 تن دیگر، تعداد جان باختگان به 2,305 نفر رسید. 

بر اساس گزارش مرکز بحران روسیه میزان افزایش روزانه مبتلایان از 4.3% به 4.1% رسیده است.

نمودار زیر شیب روند افزایشی ابتلا در روسیه از تاریخ 27 مارچ تا امروز یعنی 14می نشان می دهد. منحنی آبی نشان دهنده رشد کلی مبتلایان و منحنی قرمز نشان دهنده تعداد ابتلای جدید است.

عربستان

به گزارش عکاظ، سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز پنجشنبه به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد. محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز پنجشنبه به جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور اشاره کرد.وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در عربستان ثبت شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۴۶۸۶۹ نفر رسید. محمد العبد العالی اعلام کرد: ۱۵۶ نفر از مبتلایان به کرونا در عربستان وضع وخیمی دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان در ادامه از فوت ۱۰ نفر دیگر بر اثر کرونا در این کشور هم خبر داد تا مجموع فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به ۲۸۳ نفر برسد.

همچنین وی بیان کرد که طی ساعات گذشته ۱۴۲۹ نفر دیگر از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند تا شمار بهبود یافتگان به ۱۹۰۵۱ نفر افزایش پیدا کند.

ایران

در ایران نیز رئیس جمهور همراهی مردم در رعایت اصول دستورالعمل‌های بهداشتی در شب قدر گذشته را تحسین‌برانگیز و نویددهنده استمرار این همکاری خوب در آینده دانست. روحانی در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به طور پیوسته و مداوم باید به مردم یادآور شد که شرایط اصلی رسیدن به مرحله سفید رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت و ضرورت زنده نگه داشتن روز جهانی قدس به بررسی‌های انجام شوده توسط مسوولان کمیته‌های امنیتی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: در عین حال که این روز در محکومیت‌ رژیم اشغالگر قدس و حمایت از فلسطین مظلوم اهمیت دارد، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مراقبتی نیز ضروری است که البته این موضوع نیز به وضعیت شهرهای مختلف و نسبت به میزان کنترل بیماری کرونا بستگی دارد.

رئیس جمهور همچنین به بررسی چگونگی و شرایط برگزاری نماز عید سعید فطر در کمیته‌های امنیتی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مراسم باشکوه معنوی، مشورت و رایزنی‌هایی با مسوولان مربوطه انجام شده و پیشنهادهای ارائه شده در این زمینه در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا بحث و بررسی خواهد شد تا بتوانیم در شهرهای سفید و زرد و با حفظ شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی نماز عید برگزار شود.

روحانی همچنین به بازفعالیت و بازگشایی بقاع متبرکه اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع در کمیته امنیتی و اجتماعی در هفته‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس جمهور اضافه کرد: مشورت‌هایی با متولیان حرم‌های مطهر انجام گرفته و آنان شرایط و مراحلی را به همراه دستورالعمل‌های خاص، تدوین و تاریخ آن را نیز مشخص کرده‌اند که پس از تصویب در جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.

اما کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت نیز در تشریح آخرین آمارها گفت: از دیروز تا امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۸۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر رسید. او گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.وی با بیان اینکه مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۸۵۴ نفر رسید، تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی افزود: ۲۷۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: تا کنون ۶۴۳ هزار و ۷۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

310311

کد خبر 1388257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
    0 0
    آمار اسپانیا و ایتالیا رو با کشور خودمون مقایسه کنین،با سیاستهای درست تونستن آمار مبتلایانشون رو هر روز کمتر کنن بعد ما هر روز بدتر از دیروز...