پیام توییتری وزیر نفت در پی فوت نماینده ایران در اوپک

بیژن زنگنه در پیام توییتری درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک را تسلیت گفت.

به گزارش خبرآنلاین، بیژن زنگنه وزیر نفت در صفحه توییتر خود درگذشت حسین کاظم پور اردبیلی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
‏انالله و اناالیه راجعون
‏باورم نمی‌شود که دوست شفیقم، حسین کاظم پوراردبیلی، ناگهان این جهان فانی را به سوی سرنوشت ابدی ترک گفته باشد و من درسوگ اونشسته باشم. اما مرگ، هم واقعیت و هم حقیقتی است که که دیر یا زود، گریزی از آن نیست و جز تسلیم چاره‌ای در برابر آن نیست.

توییت وزیر نفت در پی فوت حسین کاظم‌پور اردبیلی

قریب به ٢٣ سال همکاری نزیک با حسین کاظم‌پور، مرا درموقعیتی قرار می‌دهد که می‌توانم شهادت بدهم که او، انسانی متدین، فرهیخته، متواضع، بسیار شرافتمند و خدمتگزاری راستین و بی‌ادعا برای ملت ایران، وفادار جمهوری اسلامی و عاشق ایران بود و سربلندی و پیشرفت ایران، دغدغه همیشگی‌اش بود.

از بارزترین وجوه شخصیتی او، صراحتش در بیان عقایدش بود. او دیپلماتی برجسته بود که بیش از ٣ دهه از منافع ملی ما در اوپک، در سخت‌ترین شرایط و به‌رغم همه ناملایمات، هوشمندانه و جانانه دفاع کرد.

او در دولت شهید رجایی، وزیر بازرگانی بود و جانباز انفجار مقر حزب جمهوری اسلامی در ٧ تیر ١٣۶٠ بود، ولی هرگز از جانبازی خود و یا از خدماتش در دوران جنگ با کسی سخن نگفت.

او برای خدماتش از کسی اجر و مزدی نمی‌طلبید. امروز او با ره‌توشه‌ای پربار از خدمت صادقانه به مردم و کشورش، در برابر داور نهایی هستی ایستاده است.

این مصیبت را به خانواده ایشان، به ملت ایران و به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند قادر متعال برای آن عزیز، غفران و رحمت واسعه طلب می‌کنم. خداوند او را با اولیای خود محشور فرماید و به بازماندگان محترمش صبر و اجر عطا فرماید.
‏غفرالله له و لنا

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1388607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =