برنامه های حوزه گردشگری حمایت قضایی می شود

دادستان مرکز استان یزد با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان به ویژه در مناطق روستایی گفت: تقویت گردشگری داخل استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد رضا حدادزاده در سلسله نشست های ارتباط با نخبگان و اقشار اجتماعی که با حضور فعالین صنعت گردشگری استان برگزار شد با اشاره به جایگاه استان در حوزه گردشگری گفت: دستگاه قضایی استان آماده حمایت قضایی از این حوزه است. 
حداد زاده بر لزوم بهره گیری از رویدادهای فرهنگی استان جهت جذب گردشگر تاکید کرد و افزود: البته دغدغه جامعه مذهبی و دینی استان که نباید به بهانه گردشگری برخی ازهنجارهای اخلاقی نادیده گرفته شود مساله مهمی است که باید با نظارت جدی و برگزاری جلسات هم اندیشی به اجماع در این حوزه رسید. 
وی با اشاره به فعالیت های خانه مسافر غیر مجاز به عنوان یکی از آسیب های حوزه گردشگری استان گفت: در این حوزه تعداد زیادی از خانه های بدون مجوز پلمپ و برخورد جدی در این حوزه ادامه خواهد داشت.
دادستان مرکز استان یزد تصریح کرد: در صورت پلمپ خانه مسافر تا عدم تایید توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شروع فعالیت مجدد آن واحد مقدور نخواهدبود. 
حداد زاده با اشاره به برخورد قاطع با تورهای بدون مجوز تصریح کرد: با تورهای غیر مجاز که دارای دفتر باشند قاطعانه برخورد می کنیم اما در خصوص تورهای فعال در حوزه فضای مجازی پس از یکبار تذکر توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خط آن ها مسدود می شود.
وی اضافه کرد: البته عدم استفاده مردم از تورهای غیر مجاز و همچنین خانه های مسافرغیرقانونی نیازمند اطلاع رسانی و کار فرهنگی است.
حدادزاده با اشاره به برخی از گزارشات در خصوص هنجارشکنی در کمپ های کویری گفت: فعالین در این حوزه باید مدیریت بیشتری جهت کاهش آسیب ها داشته باشند.

46

کد خبر 1388651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =