احداث جاده جدید سنندج-مریوان از پروژه های جهش محسوب می شود

مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به اهمیت بسیار بالای اقتصادی و اجتماعی پروژه احداث جاده جدید سنندج – مریوان گفت: این پروژه از نظر رده بندی و اهمیت در پروژه های جهش تولید دیده شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمدصدیق ثابتی ضمن بازدید از محور مریوان و جاده در دست ساخت سنندج – مریوان (تیژتیژ- گاران ) از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت فیریکی پروژه قرار گرفت.
وی افزود: طول کل واریانت در حال ساخت ۵۲ کیلومتر است که در قالب ۶ قطعه تعریف شده و عملیات اجرایی قطعات ۱و۲و۳ جمعاٌ به طول ۳۰ کیلومتر با پیشرفت بیش از ۹۰ درصد رو به اتمام بوده و با نصب تابلو علایم و خط کشی و هم چنین روشنایی ۲ دستگاه تونل همرو و گزر دره این سه قطعه تکمیل خواهند شد.
مدیرکل راه وشهرسازی کردستان در ادامه ادامه داد: عملیات اجرایی قطعه ۴ نیز در ۲ مقطع چهارکیلومتری و ۳/۳ کیلومتری ( واریانت روستای شیخ عطار) جمعاٌ  با اعتباری در حدود ۲۰ میلیارد تومان کماکان در حال انجام است و عمده عملیات باقیمانده در این قطعه شامل دو دستگاه پل ۸ متری و یک دستگاه پل ۶ متری نیز در واریانت روستای شیخ عطار و هم چنین روسازی کل قطعه ۴ می باشد.
ثابتی در خصوص قطعه ۵ این پروژه گفت: طول قطعه ۵ پروژه ۴۶۷۰ متر بوده که تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته و اعتبار اولیه آن ۶۳۰میلیارد ریال بوده که در داخل این قطعه تونلی به طول بیش از ۱۸۸۰ متر وجود دارد و عمده عملیات باقی مانده قطعه ۵ پروژه احداث جاده جدید سنندج – مریوان اجرای ۳۰۰ متر بتن کف تونل و روسازی کل قطعه می باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: قطعه ۶ واریانت تیژتیژ – گاران نیز ۷۱۹۰متر طول دارد و با مبلغ ۲۲۳ میلیارد ریال تحت پیمان بوده و هم اکنون ۶۲ درصد پیشرفت دارد و عمده عملیات باقی مانده در این قطعه ، دو دستگاه  روگذر عبور احشام و خاکریزی و روسازی کل قطعه می باشد.
مدیرکل راه وشهرسازی کردستان خاطرنشان کرد: برای انجام این حجم از عملیات در پروژه احداث جاده جدید سنندج – مریوان تاکنون بالغ بر ۳۸۱ میلیارد تومان هزینه شده و اتمام و تکمیل پروژه به جز تقاطع غیر همسطح گاران حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

48

کد خبر 1388720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =