افزایش ۲۵درصدی مشارکت‌های مردمی در قزوین

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در سال گذشته با مشارکت ۱۱میلیارد تومانی خیرین در امور بهزیستی شاهد رشد ۲۵درصدی در این زمینه بودیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین در اولین جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: از آنجا که اعتبارات بهزیستی جوابگوی خدمات گسترده این سازمان در رفع نیاز افراد تحت پوشش نیست بخش زیادی از امور از طریق مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی، خدماتی، مشارکت در ساخت و سازها صورت می‌گیرد.
او گفت: اداره بهزیستی استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی در سال گذشته تعهد اشتغال این اداره برای ۶۷۰ نفر بود که با تحقق ۱۰۵ درصدی برای ۷۰۲نفر از جامعه هدف اشتغال ایجاد شد.
وارثی تصریح کرد: اعتبار تخصیص یافته برای طرح خود اشتغالی از محل بند «ب» تبصره ۱۶، بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: برای تأمین مسکن مددجویان در دفتر تأمین و توسعه مسکن مددجویان اقداماتی صورت گرفته و سهمیه مسکن مددجویان در کشور ۴ هزار و ۱۲۸ واحد است که تاکنون ساخت ۲ هزار و ۶۷۶ واحد به پایان رسیده و مابقی در دست اقدام است.
وارثی افزود: سهم واحدهای مسکونی استان ۱۲۳ واحد است که تاکنون ۴۱ واحد واگذار شده و ۸۲ واحد نیز در دست اقدام است.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در حوزه مددجویان دارای دو معلول سهم استان ۱۲۸واحد مسکونی است که تاکنون ۷۰ واحد واگذارشده و ۵۸ واحد در دست اقدام است‌.
این مقام مسئول بیان کرد: در مسکن خانوارهای دو معلول شهری نیز ۲۵۵ واحد تعهد استان بوده که ۲۰۶ واحد واگذار و ۴۹ واحد در دست ساخت است.

وارثی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی مشارکت خیرین در برنامه‌های بهزیستی گفت: در سال گذشته بیش از ۱۱ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی توسط خیرین جمع آوری و در امور مددجویان هزینه شد.
در استان قزوین ۴۰۰ خیر با اداره کل بهزیستی استان همکاری می‌کنند.

48

کد خبر 1388783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =