۳ نفر
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
یک کتاب بامزه برای روزهای خانه ماندن / عکس

سیامک شایان امین در کتاب «هشتگ دندان» با جمع‌آوری توییت‌های جذاب در مورد دهان و دندان، از یک سو تلاش کرده کتابی مفرح و سرگرم‌کننده بسازد و از سوی دیگر مروری کوتاه و سریع اما بی‌پرده کرده بر آنچه بخشی از مردم ما –به ویژه در حوزه سلامت- می‌دانند، می‌اندیشند و عمل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، توییتر فقط یک شبکه اجتماعی محبوب نیست؛ منبعی است سرشار از طنزهای خودجوش و بداهه کاربران فارسی‌زبان در مورد مسایل مختلف، از جمله دندان و دندان‌پزشکی. در پشت نگاه طنازانه کاربران توییتر به دهان و دندان و شوخی با مسایل مرتبط با دندان‌پزشکی از جمله تنبلی و گرانی و دسترسی دشوار به خدمات مطلوب و البته ترس از آن، لایه‌های پنهان دیگری وجود دارد که آیینه تمام‌نمای فرهنگ مردم ما در حوزه سلامت دهان و واقعیت‌های جامعه است.

«اخیرا متوجه شدم خدا به من به چشم تیوب خمیردندون نگاه می‌کنه؛ خودم فکر می‌کنم تموم شدم، اما هی یه اتفاق تازه می‌افته، می‌فهمم نه بابا، هنوز جا دارم :/ »، «تنها چیزی که نوسانات دلار روش اثر نذاشته، خمیر دندون ... اصل توی متروئه که هنوز که هنوزه ۳ هزار تومنه :) » و «دندون عضو عجیبیه. ما باید تمیزش کنیم و اگه خراب شه هم ما باید درد اونو تحمل کنیم. انگار ما دندون اونیم».

کارتون‌های محمدرضا میرشاه ولد نیز به ایجاد فضایی جذاب‌تر در این کتاب کمک کرده است تا ساعتی در کنار توییت‌ها و تصاویر «هشتگ دندان» بخندید، اندوهگین شوید و به فکر فرو روید: «پسره زنگ زده به رادیو قرآن، می‌گه پدرم فوت کرده. دندون مصنوعیش به پسر بزرگ ارث میرسه یا باید با برادرم نوبتی بذاریم؟».

این کتاب چاپ انتشارات «دندانه» است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1388967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =