اقدام خطرناک و تهدید آمیز آمریکا در مرزهای روسیه

ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در لهستان از چشمداشت کشورش به منتقل کردن سلاح‌های هسته‌ای خود از آلمان به لهستان و به نوعی نزدیک‌تر کردن آنها به مرزهای روسیه صحبت کرده و پیشنهاد داد، ورشو با میزبانی از زرادخانه هسته‌ای آمریکا در اروپا در صورت مخالفت آلمان، با این کار موافقت کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جورجت موسبکر، فرستاده آمریکا به لهستان در توییتی نوشت: اگر آلمان خواستار کاستن از پتانسیل هسته‌ای و تضعیف ناتو است پس شاید لهستان که صادقانه به وظایف مالی خود عمل و ریسکهای پیش روی جبهه شرقی ناتو را درک می‌کند بتواند از این پتانسیل هسته‌ای میزبانی کند.

این در حالی است که هنوز مقام‌های لهستان به این پیشنهاد موسبکر پاسخ نداده‌اند. پیشتر لهستان از ایده میزبانی از نظامیان متعارف آمریکایی استقبال کرده و وعده ایجاد یک به اصطلاح پایگاه "فورت ترامپ" برای این منظور و پرداخت هزینه‌های آن با اتکا به بودجه خودش را داده بود. روسیه که همواره با توسعه ناتو به سمت شرق و استقرار تسلیحات هسته‌ای در فاصله نزدیک به مرزهایش مخالفت کرده هنوز رسماً درباره این اظهارنظرها واکنش نشان داده است.

اخیراً ریچارد گرنل، فرستاده واشنگتن به آلمان و مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا از برلین خواست همچنان از سلاح‌های هسته‌ای آمریکا که به عقیده او یک عامل بازدارنده در برابر روسیه چین و کره شمالی است میزبانی کند.

312 310

کد خبر 1389070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
    0 0
    مثل این که لهستان از دو جنگ جهانی درس نگرفته و همیشه حرفه نوکری قدرت های دیگر را به نحوی بر تن دارد