۳۲ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
مدرسه سازی علی کریمی در سیستان و بلوچستان

با همت رسول خادم و پا پیش گذاشتن علی کریمی، مدرسه ای در یکی از محروم ترین مناطق ایران ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از زمانی که رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی کنار رفت، با کمک برخی از افراد نزدیک به خود و همکاری موسسه خیریه ای به نام خادمین امام علی ابن ابیطالب(ع) دست به اقدامات خیریه می زند و به کمک افراد نیازمند در مناطق محروم می رود. 
اخیرا علاوه بر قهرمانانی همچون حسن رحیمی و کمیل قاسمی که پیش از این هم با رسول خادم در این اقدامات خیریه همکاری می کردند، افرادی همچون پرویز پرستویی و حتی علی کریمی نیز پایشان به این ماجرا باز شده است.
بارها در یک سال اخیر شاهد انتشار ویدیوهایی از حضور رسول خادم و دیگر قهرمانان در مناطق محروم سیستان و بلوچستان بودیم. آنها در مناطق مرزی گشت زنی می کنند و با کمک هایی که از مردم دریافت می کنند، به یاری هموطنان در دورترین نقاط می روند. 


اتفاقی که اخیرا رخ داده و بیشتر از هر ماجرای دیگری توجه همه را به خود جلب کرده، اقدام برای ساخت یک مدرسه در یکی از محروم ترین نقاط کشور است. رسول خادم به همراه حسن رحیمی و میثم نصیری از قهرمانان کشتی و اکرم خدابنده از ملی پوشان تکواندوی زنان راهی مولاآباد کشاری در بیست کیلومتری پاکستان در شهرستان سرباز شد. آن ها که بعد از گفت و گو با مردم منطقه از مشکلات پرتعداد آن ها باخبر شدند، تصمیم گرفتند این بار پروژه بزرگتری را استارت بزنند. 


بعد از هماهنگی صورت گرفته و باخبر شدن علی کریمی از این ماجرا پای ستاره سابق فوتبال ایران هم به این ماجرا باز شد. کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس با آغوش باز به پیشنهاد رسول خادم برای احداث مدرسه در این منطقه مرزی پاسخ مثبت داد.

بیشتر بخوانید: سعادتمند قیمت برند سرخابی‌ها را اعلام کرد

با پاسخ مثبت علی کریمی برای احداث مدرسه در روستایی که گاندو یعنی تمساح پوزه کوتاه ایرانی دست راست یک دختر خردسال را لب رودخانه از بازو کنده بود، کلنگ شروع ساخت این مدرسه هم توسط میثم نصیری، حسن رحیمی و اکرم خدابنده به زمین خورد. 


کمبود کلاسهای مدرسه ابتدایی روستا و نبود دبیرستان دخترانه در سال های اخیرا باعث شده بود، خیلی از دختران منطقه مولاآباد کشاری بعد از کلاس ششم قید ادامه تحصیل را بزنند.


طبق توافق انجام شده، بخشی از هزینه احداث این مدرسه با زیر بنای ۱۳۲ متر با ۳ کلاس درس برای ۶٠ نفر دانش‌آموز از سوی علی کریمی تقبل شده و محوطه سازی و احداث دیوار آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان انجام خواهد شد.


حالا نه تنها مردم این روستا، بلکه تمام مردم ایران انتظار روز بهره برداری از این مدرسه را می کشند؛ اتفاق بزرگی که در یک پروژه مشترک با نقش آفرینی رسول خادم و علی کریمی، دو ستاره ورزش ایران رخ خواهد داد.

255 43

کد خبر 1389290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =