دعوت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در پیامی از عموم مردم استان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان  سمنان، به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، فرشید فلاح لاله زاری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در پیامی از عموم مردم  استان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به این شرح است:
هوالحــکیم
اینک که در ظِلّ توّجهات حضرت ولی عصر (عج) «دهمین دوره جشنوارة کتابخوانی رضوی» بعنوان یک رخداد بزرگ فرهنگی در شُرف برگزاری است و توّجه به اشاعه و ترویج فرهنگ منّور رضوی و سیرة پاک ائمة معصومین (علیهم السلام) چونان نگینی درخشان بر تارک این رویداد مبارک و فرخنده می درخشد، فرصت بی نظیر انس بیش از پیش با معارف متعالی خاندان عصمت و طهارت بواسطه کتاب و کتابخوانی برای عموم هموطنان شریف در شرایطی فراهم آمده که توفیق تشرّف به ملجاء نورانی آن بزرگواران از ارادتمندان و علاقمندانشان سلب گردیده است.
بهره گیری از بستر فضای مجازی در برگزاری این جشنواره که به لحاظ تعداد و نوع مخاطبین (در همه رده های سنّی کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال) از بزرگترین اتّفاقات فرهنگی کشور به شمار می آید، تجربه ای نو در استفاده مثبت از ابزارها و روش های نوین برای افزایش ارتباط کمّی و کیفی با مخاطبین بوده و در کنار تلاش قابل تحسین مجموعة نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اعلان سراسری فراخوان، منابع و .. این جشنواره به عموم علاقمندان، جلوه ای تازه از پیوند بخش های خصوصی با مردم ـ بعنوان هدف غایی اینگونه برنامه ها ـ را به منصة ظهور گذاشته است و تسرّی آن در اجرای موارد مشابه، منتج به جهشی بزرگ در بسط و گسترش تأثیرات آشکار و مستتر فعّالیّتهای فرهنگی بر جامعه خواهد شد. 
اینجانب ضمن دعوت از همة هموطنان معزز برای شرکت در این رویداد کم نظیر که بطور ویژه به زندگی پربرکت حضرت امام رضا علیه‌السلام پرداخته و در این دوره نیز با افزوده شدن منابع مرتبط با سیره حضرت امام هادی علیه‌السلام به عنوان بخش ویژه غنای معنوی آن افزون گردیده است، موفقیت بیش از پیش متولیان امر را از درگاه باریتعالی مسألت 
می نمایم و امید دارم همگرایی هر چه بیشتر ابزارهای مؤثر فرهنگی با گنجینة عظیم معارف اسلامی و شیعی، فرصتی تازه در بروز و حدوث اتفاقاتی سترگ و تأثیر گذار در عرصه فرهنگ ناب این کهن مرز و بوم را میسور نماید. انشاءالله

۴۶

کد خبر 1389430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =