۹۵هکتار از اراضی ملی بویین زهرا رفع تصرف شد

دادستان عمومی و انقلاب بویین زهرا از رفع تصرف ۹۵هکتار از اراضی ملی این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد صمدی، دادستان عمومی و انقلاب بویین زهرا گفت: اراضی ملی جزو حقوق عامه محسوب شده و دستگاه قضایی جهت حمایت از منافعی که به عموم مردم تعلق دارد با متخلفان و متصرفان برخورد قاطع داشته و اغماض نمی کند.
او افزود: متاسفانه پدیده تصرف عدوانی و سودجویانه اراضی ملی و منابع‌طبیعی و جولان عناصر فرصت‌طلب و سودجو که به بهای سوداگری جنگل‌ها و مراتع، کرانه رودها، درختان و غیره را تخریب کرده و مبادرت به ساخت و ساز و تصرفات مالکانه می‌کنند، طی سالیان اخیر عمیق‌‏تر و وسیع‌‏تر شده  و شاهد پیامدهای تاسف بار این تعرضات برای طبیعت بوده ایم.
دادستان بوئین زهرا در ادامه بیان کرد: در سال گذشته با برخورد قضایی ۹۵ هکتار از مراتع و اراضی ملی رفع تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته قلع و قمع شد، همچنین  در راستای صیانت از منابع آب زیرزمینی۲۰ چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شد، همچنین۳هکتار تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی به وضعیت سابق بازگردانده شد.
او اظهار کرد: رفع تصرفات از منابع آب زیرزمینی، اراضی ملی و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی با تشکیل و رسیدگی به ۸۴ فقره پرونده قضائی صورت گرفت.
این مقام مسئول به سایر اقدامات دادستانی این شهرستان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: جلوگیری از چرای غیرمجاز مرتع های منابع طبیعی، جلوگیری از سرقت و قاچاق چوب های جنگلی – جلوگیری از آلودگی محیط زیست، تذکر به کشاورزان در جهت جلوگیری از آلوده ساختن محیط زیست با کشت زیر نایلون، بررسی آلودگی زیست محیطی ایجاد شده توسط شرکتها و واحد های صنعتی، اجرای احکام قطعی قلع و قمع تغییر کاربری های غیرمجاز، جلوگیری از قاچاق گندم و عرضه آن خارج از شبکه مصوب دولت و... برخی از اقدامات دادسرای شهرستان بویین زهرا است.

۴۶

کد خبر 1389453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =