ابلاغیه سازمان محیط زیست، دلیل توقف نوسازی تاکسی‌های فرسوده

میزان نوشت: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کشور به دلیل ابلاغیه سازمان محیط زیست متوقف شده است.

علیرضا قنادان درباره توقف نوسازی تاکسی‌های فرسوده به علت ابلاغیه جدید سازمان محیط زیست اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۰۰۰ راننده تاکسی که ۵۰۰ نفر آن‌ها مربوط به تهران بوده‌اند تاکسی‌های فرسوده خود را اسقاط کرده و با تهیه مبالغی اقدام به خرید تاکسی‌های نو کردند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: ۱۰۰۰ خودروی تاکسی توسط شرکت ایران‌خودرو تهیه شد و پرونده خرید برای تاکسیرانان تکمیل و وجوه اعلام شده نیز به حساب ایران خودرو واریز شد، حتی شماره شاسی خودرو نیز به رانندگان مربوطه اختصاص یافت، ولی به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مراکز شماره گذاری در اسفند ۹۸، شماره‌گذاری تاکسی‌ها به سال ۹۹ موکول شد.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز سال۹۹ سازمان محیط زیست ابلاغیه‌ای اعلام کرد که تاکسی‌های جدید ایران خودرو استاندارد یورو ۵ را ندارند و امکان شماره گذاری برای آن‌ها نیست که این مساله با انتقاد فراوانی از سوی شهرداری و رانندگان تاکسی همراه شده است.

قنادان به مشکلات اقتصادی و شرایط ناشی از کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در حال انجام مکاتباتی از طریق شهردار تهران به سازمان محیط زیست هستیم چرا که بسیاری از این رانندگان خودروهای فرسوده قبلی خود را اسقاط کرده و با مشکلات شدید مالی و اقتصادی همراه هستند از طرفی این خودروها جهت واگذاری به رانندگان در پارکینگ ایران خودرو آماده تحویل است و باید اقدامات لازم هرچه سریع‌تر در این راستا صورت گیرد.

قنادان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار تاکسی فرسوده در پایتخت وجود دارد که باید اقدامات لازم جهت نوسازی آن‌ها انجام گیرد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1389584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =