استان کرمان برای مقابله با ویروس کرونا سختگیرانه عمل کرد

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا سختگیرانه عمل کرد گفت: تصمیمات به‌موقع از شیوع کرونا در استان جلوگیری کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان، محمدصادق بصیری ظهر امروز در کارگروه سلامت استان کرمان که در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه استان کرمان برای کنترل و مقابله با ویروس کرونا سختگیرانه عمل کرد و نتیجه هم گرفت اظهار داشت: با کمال دقت و حضور شبانه‌روزی و تصمیمات به‌موقع توانستیم از شیوع بیماری جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه سلامت مردم بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد عنوان کرد: در استان کرمان به‌موقع اصناف تعطیل شدند، مبادی ورودی و خروجی استان کنترل شده و جلسات ستاد کرونا هر هفته تشکیل می‌شود و پیگیر مصوبات ستاد برای اجرایی شدن هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در استان کرمان در راستای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: معادن زیرزمینی ذغال‌سنگ نیز طی دو ماه گذشته تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه بازرسی اداره کل کار موظف است بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح معادن استان نظارت دقیق داشته باشد گفت: بازدید دوره‌ای از ادارات استان باید انجام شده و بر رعایت پروتکل‌های اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید و نظارت شود و مصوبات ستاد مقابله و مدیریت کرونا در حکم شورای عالی امنیت ملی است و باید حتما جرایی شود.

زهرا موسی‌پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان در این جلسه اظهار داشت: از آنجا که همه دستگاه‌های اجرایی استان اتاق سلامت ندارند و اگر هم دارند نیروی علوم پزشکی در آنها مستقر نیست.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان ادامه داد: مقرر شد لیست پایگاه‌های سلامت در سطح شهر در اختیار کارکنان ادارات قرار داده شود و کارکنان را به مراجعه به این پایگاه‌ها هدایت کنند.

حسین رشیدی مدیرکل دامپزشکی استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه بحران کرونا باعث شده از سایر بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان غفلت شود اظهار داشت: در مناطقی که کانون‌های بیماری در سال‌های گذشته بوده مستلزم تامین سم و مواد ضدعفونی کننده هستیم.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان ادامه داد: تب کریمه کنگو یک بیماری شایع بین انسان و حیوان است که نیاز است اقدامات آموزشی و بهداشتی پیشگیرانه از این بیماری در استان انجام شود.

46

کد خبر 1389667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =