آخرین آمار جهانی کرونا؛ 4میلیون‌و860هزار مبتلا و بیش از 318هزار کشته

شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 4میلیون و 860هزار تَن رسیده و تعداد جان باختگان نیز از مرز 318هزار تن عبور کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، کشورهای ایالات متحده آمریکا، روسیه، انگلیس، برزیل، هند، مکزیک، شیلی؛ عربستان سعودی، پاکستان، قطر، بنگلادش و ایران بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.


 

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که بر سر مدیریت شیوع کروناویروس مورد انتقاد باراک اوباما، همتای پیشین خود قرار گرفته، به خبرنگاران گفت: او رییس جمهوری بی کفایت بود. این تنها چیزیست که می‌توانم بگویم. او به طرز زننده‌ای بی‌کفایت بود. به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ اظهار کرد که سخنان اوباما در این خصوص را نشنیده و چیز بیشتری نیز در این باره بیان نکرد. در همین راستا بایدن نیز از عملکرد ترامپ انتقاد کرده است او در توئیتی نوشته است که در میانه بدترین بحران بهداشتی عمومی در زندگی‌مان، رئیس جمهور ترامپ فعالانه در تلاش برای پایان دادن به بیمه سلامت برای میلیون‌ها آمریکایی است. این غیر قابل تصور است. این لیل چیزی است که من انجام می‌دهم تا اطمینان حاصل شود همه به پوششی که نیاز دارد دست پیدا کنند.

طی 24 ساعت گذشته این کشور10,453 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 1,538,117 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز462 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم91,460  برسد.

روسیه

نخست وزیر روسیه اعلام کرد که روند رو به رشد انتشار ویروس کرونا در پهناورترین کشور جهان متوقف شده است و آمارها نشانگر کاهش روند روزانه تعداد مبتلایان است. به گزارش کی ایکس ای ان، میخاییل میشوستین که برای مداوای بیماری کرونا از حدود ۱۰ روز پیش در بیمارستانی در مسکو بستری شده است روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا گفت: وضعیت انتشار ویروس کووید-۱۹ پیچیده است اما بر اساس محتاطانه ترین ارزیابی‌ها، آهنگ انتشار ویروس در روسیه کم شده است.

پیش از این نیز  رئیس سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه اعلام کرد که تثبیت وضعیت گسترش عفونت ناشی از ویروس کرونا در سراسر کشور مشاهده شده است.

طی 24 ساعت گذشته این کشور8,926 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 290,678 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز91 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم2,722  برسد.

انگلیس

کاهش محدودیت‌های تردد برای مهار کرونا، موجب کاهش محبوبیت دولت انگلیس شده است. با توجه به اینکه انگلیس، ضعیف‌ترین عملکرد را در میان کشورهای اروپایی در مهار کرونا داشته، میزان نارضایتی‌ها از دولت جانسون، ظرف روزهای آینده بیشتر خواهد شد. دستورالعمل های دولت انگلیس که با انتقادات گسترده ای روبرو شده است به درستی نشان نمی دهد که آیا مردم باید تحت هر شرایطی به سر کارهای خود بازگردند و اینکه مردم چطور می توانند در محل کار خود ایمن باشند. اما این کشور در 24 ساعت گذشته شاهد روند کاهشی بوده است.

طی 24 ساعت گذشته این کشور2,711 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 246,406 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز160 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم 34,796 برسد.

برزیل

 حزب مخالف کارگران برزیل به دنبال آغاز فرآیند استیضاح رئیس‌جمهوری راست‌گرای این کشور به دلیل سوءمدیریت در مواجهه با بحران کروناست. به گزارش استادو دی میناس حزب کارگران قرار است درخواست رسمی خود را برای آغاز فرآیند استیضاح « ژائیر بولسونارو » به مجلس نمایندگان این کشور ارائه کند.کمیسیون اجرایی این حزب چپ‌گرا این درخواست را ارائه خواهد کرد.احزاب دیگر برزیل از جمله جنبش سوسیالیسم، برخی سازمان‌های مدنی و شماری از نهادهای حقوقی از این طرح استیضاح حمایت کرده‌اند.

رئیس جمهور برزیل که به بازگشایی هر سریعتر اقتصاد اعتقاد دارد، ویروس کرونا را یک سرماخوردگی خفیف می داند.

طی 24 ساعت گذشته این کشور4,515 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از245,595  گذشته است. از روز گذشته تا به امروز252 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به16,370 رقم  برسد.

هند

به گزارش آر تی، آمار در سه روز اخیر نشان می دهد که هم شمار مبتلایان و هم قربانیان در حال افزایش است تا جایکه در دو روز قبل به ترتیب ۳۹۰۰ مبتلا و ۱۰۳ قربانی، ۴۹۰۰ مبتلا و ۱۲۰ قربانی به ثبت  رسیدند و امروز هم که باز شاهد افزایش بود.مقامات بهداشتی در هند روز گذشته با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا قرنطینه عمومی را که از ۲۵ مارس در این کشور آغاز شده بود تا ۳۱ ماه می تمدید کردند هر چند که از شدت محدودیت ها در مناطقی که کمتر ویروس در آن نفوذ کرده است کاستند.

طی 24 ساعت گذشته این کشور مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از  گذشته است. از روز گذشته تا به امروز تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم  برسد.

طی 24 ساعت گذشته این کشور4,642 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 100,340 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز130 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم 3,155 برسد.

مکزیک

در حالی که مکزیک برای بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی آماده می‌شود، آمارهای جدید نشانگر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور است.متخصصان نسبت به از سرگیری فعالیت های اقتصادی هشدار داده اند. به گفته مقامات این کشور برخی از کارخانه به خصوص آنهایی که در مرز آمریکا واقع شده اند به زودی بازگشایی خواهند شد.

طی 24 ساعت گذشته این کشور2,075 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 49,219 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز 132تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم5,177  برسد.

شیلی

وضعیت در شیلی نیز اسف بار است و تعداد مرگ و میر در این کشور افزایش یافته است. به گزارش فرانس 24 دولت این کشور مقررات سخت گیرانه ای را در پایتخت این کشور یعنی سانتیاگو اعمال کرده است. از زمان قرنطینه پایتخت مردم فقط برای خرید مایحتاج ضروی مانند دارو و غذا حق خارج شدن از خانه را دارند.

طی 24 ساعت گذشته این کشور2,278 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از46,059  گذشته است. از روز گذشته تا به امروز28 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم 478 برسد. برخی از متخصصین می گویند آمارها مبتلایان و کشته شدگان به مراتب بیشتر از آمار اعلام شده است.

عربستان سعودی

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور خبر داد.به گزارش روزنامه عکاظ، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور خبر داد.

وی افزود: با ثبت ۲۵۹۳ مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۵۷۳۴۵ نفر افزایش پیدا کرد و ۲۳۷ نفر از مبتلایان به کرونا وضع وخیمی دارند و  در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. طی ساعات گذشته نیز ۳۰۲۶ نفر از کرونا بهبود یافته اند که با احتساب موارد جدید شمار بهبود یافتگان به ۲۸۷۴۲ نفر افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به هشت مورد فوتی جدید ناشی از کرونا اعلام کرد که شمار فوت شدگان ناشی از کرونا در عربستان به ۳۲۰ نفر رسیده است.

 پاکستان

بنابر گزارشات شیوع ویروس کرونا در پاکستان باعث کاهش فعالیت های تجاری ،اقتصادی ،از بین رفتن بسیاری از مشاغل و کاهش حدود 50 درصدی صادرات این کشور شده است.به گزارش داون، با گسترش شیوع کرونا در پاکستان، فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و باعث تشدید بحران اشتغال در کشور شده است. در فهرست ۱۲ مقصد برتر صادراتی برای پاکستان، کشورهای آمریکا، چین، انگلیس و آلمان به ترتیب جزو چهار کشور برتر قرار دارند. 

قطر

وزارت بهداشت قطر از ثبت 1365 مبتلای جدید به ویروس کرونا طی 24 ساعت اخیر خبر داد. آمار کل مبتلایان در قطر به بیش از 32600 نفر رسیده است. گفتنی است که 15 تن نیز از روز گذشته تا به امروز جان خود را از دست دادند.

بنگلادش

روند مبتلایان در این کشور نیز رو به رشد بوده است. طی 24 ساعت گذشته این کشور1,602 مورد ابتلای جدید به کرونا را شناسایی کرده است. همچنین شمار کلی مبتلایان نیز از 23,870 گذشته است. از روز گذشته تا به امروز21 تن دیگر نیز جان باخته اند تا شمار کلی جان باختگان به رقم349  برسد.

 ایران

اما در ایران کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و از بین مبتلایان جدید، ۵۳۴ مورد بستری و یک هزار و ۷۶۰ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با اعلام اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسید ، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید. اما خوشبختانه تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۲۷۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون ۷۰۱ هزار و ۶۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

310311

کد خبر 1389714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =