ضریب نفوذ تلفن همراه در یزد به ۱۳۰ درصد رسید

مدیر مخابرات منطقه یزد اظهار داشت: عمده بحث فعالیت شرکت مخابرات ایجاد زیرساخت ارتباطات جامعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا زارع ده‌آبادی در دیدار مدیران مخابرات استان یزد با آیت‌الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد که به مناسبت هفته ارتباطات برگزار شد با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از خدمات از طریق زیرساخت‌های ارتباطی مخابرات انجام می‌شود تصریح کرد: در اوضاع و احوال شیوع کرونا، بستر خوب فراهم شده ارتباطی سبب شد که مردم بتوانند در خانه‌های خود بمانند و از این بستر برای انجام امورات خود استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با اشاره به برگزاری آموزش‌های مجازی دانشجویان و دانش‌آموزان و دورکاری کارمندان در این ایام گفت: سعی داشتیم به عنوان محافظان ارتباط، زمینه تسهیل در خانه ماندن مردم را فراهم کنیم.
زارع ده‌آبادی خاطرنشان کرد: در این ایام به صورت لحظه‌ای تعداد بسیار زیادی بر استفاده کنندگان اینترنت افزوده شد و پهنای باند مورد نیاز آنها هم به دلیل فعالیت در بستر اینترنت افزایش یافت و حفظ این روند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود.
وی گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در حوزه تامین اینترنت وجود داشت، سعی کردیم به دلیل افزایش تعداد درخواست اینترنت، ظرفیت کاری خود را افزایش دهیم و به همه درخواست‌ها پاسخ دهیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد با بیان اینکه تمام درخواست‌ها با کمترین حد ممکن زمانی پاسخ داده شد افزود: وسعت استان یزد حدود ۷۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع است و جمعیت این استان هم حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است و ما برای ۵ سال آینده که ضریب رشد در نظر گرفته می‌شود، باید آماده پاسخگویی باشیم.
زارع ده‌آبادی با بیان اینکه یزد به لحاظ مساحت رتبه هشتم و به لحاظ جمعیت رتبه ۲۴ کشور را دارد گفت: ما به ازای هر کیلومترمربع ۱۵ و نیم نفر جمعیت داریم و خدمات دهی به این جمعیت پراکنده نسبت به دیگر استان‌هایی که پراکندگی جمعیت پایین‌تری دارند سخت‌تر است.
وی ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان یزد را ۴۳ و هفت دهم درصد دانست و ادامه داد: ضریب نفوذ استان یزد در این حوزه در حالی است که میانگین کشوری ۳۵ است و رتبه استان یزد رتبه‌ای بسیار خوب است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد افزود: در بحث تلفن همراه هم در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار خط داریم که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خط آن اعتباری و حدود ۳۰۰ هزار خط تلفن همراه استان یزد هم خطوط دائمی هستند.
زارع ده‌آبادی ضریب نفوذ تلفن همراه استان یزد را ۱۳۰ به ازای هر ۱۰۰ نفر دانست و گفت: در این حوزه هم جایگاه استان به نسبت کشوری بالاتر است به گونه‌ای که ضریب نفوذ خطوط تلفن همراه کشور ۱۰۵ درصد است. 
وی ضریب نفوذ اینترنت خانگی مخابرات یزد به ازای هر ۱۰۰ خانوار را ۲۵ و هشت دانست و گفت: در این زمینه هم میانگین کشوری ۲۰ است و یزد در جایگاه‌های دوم تا سوم کشور قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت مخابرات یزد از تحت پوشش همراه قرارگرفتن نزدیک به ۱۰۰ درصد جاده های اصلی استان یزد خبر داد و افزود: در حوزه ریلی هم ۶۴۳ کیلومتر از ریل‌های استان تحت پوشش قرار گرفته که نزدیک به ۷۰ درصد آن را شامل می‌شود.

۴۶

کد خبر 1389796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =